Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Godmaņa valdība apstiprināta 2

Saeima ar balsu vairākumu apstiprinājaIvara Godmaņa veidoto valdību, kurā premjera vadībā strādās 18 ministru. Par jaunās valdības apstiprināšanu balsoja 54 Saeimas deputāti, pret bija 43 tautas kalpi.

Jauno valdību veido četri politiskie spēki - Tautas partija (TP), Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Latvijas Pirmās partija/"Latvijas ceļš" (LPP/LC) un apvienība "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK). Šīs partijas veidoja arī iepriekšējo, Aigara Kalvīša (TP) vadīto valdību.

Debatēs pirms balsojuma Godmanim pārmeta steigu ar valdības apstiprināšanu, kā arī ignoranci pret partiju "Jaunais laiks". Tāpat izskanēja šaubas, vai jaunā valdība spēs atgūt sabiedrības uzticību.

No iepriekšējās valdības Godmaņa vadībā turpinās strādāt tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (TB/LNNK), kultūras ministre Helēna Demakova (TP), reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP), ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP), bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks (LPP/LC), īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskars Kastēns (LPP/LC), vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS).

Amatus saglabājuši arī līdzšinējais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC) un īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele (ZZS), labklājības ministre Iveta Purne (ZZS) un īpašu uzdevumu ministrs Eiropas Savienības līdzekļu apguves lietās Normunds Broks.

Godmaņa vadītās valdības finanšu ministrs būs Atis Slakteris (TP), kurš iepriekšējā valdībā ieņēma aizsardzības ministra posteni, savukārt līdzšinējais veselības ministrs Vinets Veldre (TP) kļuvis par aizsardzības ministru.

Godmaņa valdībā būs četri jauni ministri - iekšlietu ministra amatu ieņems Mareks Segliņš (TP), izglītības un zinātnes ministre būs Tatjana Koķe, ekonomikas ministrs būs TB/LNNK virzītais Kaspars Gerhards, bet veselības ministrs būs Ivars Eglītis (TP).

Vienīgi Gerhardam un Eglītim nav pieredzes valdības darbā.

Godmaņa valdība ir 33. Ministru kabinets neatkarīgas Latvijas Republikas laikā. Līdz 1940.gadam kopumā bijušas 19 valdības, astoņas no tām vadījis Kārlis Ulmanis. Laikā no 1990. gada Latvijā bijušas 13 valdības, no kurām trīs vadīja Andris Šķēle (TP).

Komentāri 2

Miks

To,kas notiek šobrīd Latvijā,ar normālu,analītisku prātu nevar saprast.Pat bijušajā PSRS,lopu dakterus nelika par valdības ministriem,vetārstus nelika par veselības ministriem,un nevar pat iedomāties,tādu ņirgāšanos par armiju,liekot lopu dakteri par aizsardzības ministru.Domāju,ka Krievijā visi ņirdz,sākot no jefreitora līdz ģenerāļiem,par mūsu profesionālo armiju,lopu daktera vadībā.Mani baida cilvēki,kas iedomājas ,ka ir kompetenti visās lietās un der visos amatos,tas tikai kārtējo reizi,apliecina varas partiju nicīgo attieksmi pret savu Tautu--saviem bērniem,mazbērniem un vecajiem cilvēkiem,kuri nevar sevi aizstāvēt pret to,kas mūs gaida jau nākošajā gadā--dzīves dārdzību,nabadzību un varas ņirgāšanos.

pirms 11 gadiem, 2007.12.21 10:40

Tētuks

Tādus ļaudis kā tu ,Mik,vajadzētu izolēt.Ja tu,analītiskais prāt:))),spētu ko apjēgt tad saprastu,ka Rietumu demokrātijas valstīs ministri NAV vienmēr un obligāti attiecīgās nozares speciālisti,bet tiem JĀBŪT labiem administratoriem un Veldre tāds ir.Tas,ko smejas krievi,ir pilnīgi vienalga,jo Krievijā ir tāda miskaste kā nekur citur(regulāri esmu bijis tur).Latvijā mums jāmācās redzēt labais un sasniegtais ,nevis jālej savai valstij mēsli virsū.Piedod,bet tu,Mik,esi panisks nejēga un idiots...tā ir!

pirms 11 gadiem, 2007.12.26 14:56

Latvijā un pasaulē