Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Herkuless” graudaugu pārslām 60 gadi, oktobris — starptautiskais putras mēnesis

Jau 60 gadu “Herkuless” graudaugu pārslas ir nozīmīga brokastu sastāvdaļa daudzām ģimenēm Latvijā. Par godu jubilejai un starptautiskajam putras mēnesim a. s. “Rīgas dzirnavnieks” Vislatvijas putras programmā līdz pat oktobra beigām pirmo klašu skolēniem dāvinās vairāk nekā 20 000 putras dāvanu.

“Rīgas dzirnavnieks” ir viens no “Putras programmas 2014” iniciatoriem, kopīgi ar valsts institūcijām - Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) - izglītojot skolniekus un sabiedrību kopumā par graudaugu nozīmīgo lomu uzturā.

Vineta Rudzīte, a. s. “Rīgas Dzirnavnieks” pārstāve: “Jāatceras, ka graudaugi ir nozīmīgākā uztura piramīdas produktu grupa, kuras produktiem mūsu uzturā ir jāveido puse.”

Vairāk informācijas par projektu www.putrasprogramma.lv.

“Herkuless” pirmsākumi ir saistīti ar rūpnīcu un labības kombinātu “Sarkanais oktobris”, kas tika izveidots uzreiz pēc Otrā pasaules kara beigām. Produktu nosaukums “Herkuless” dokumentos pirmo reizi ir datēts 1954. gadā jeb pirms 60 gadiem, kad sāka izmantot tehnoloģijas labības grauda saplacināšanai par pārslu. Vairākas paaudzes ir uzaugušas ar “Herkuless” brokastu pārslām un no tām pagatavotajām putrām. Tas ir viens no vecākajiem pārtikas produktu zīmoliem Latvijā, kas ne tikai ir saglabājies mūsdienu tirgus apstākļos, bet turpina veiksmīgi attīstīties un būt veselīgu brokastu simbols. Mūsdienās tradīcijas attīstās un “Herkuless” kļūst ne tikai par vērtīgu palīgu brokastīs, bet arī otro, zupu un saldo ēdienu sastāvdaļu.

Padomju gados “Herkuless” graudaugu pārslu noieta tirgus bija galvenokārt Latvija. Mūsdienās produkcija tiek eksportēta uz Lietuvu un Igauniju.


Latvijā un pasaulē