Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas iedzīvotāji iebilst pret visiem trim apvedceļa variantiem

Iecavas apvedceļa būvniecības ietekmes uz vidi sākotnējā sabiedriskajā apspriešanā nav atbalstīts neviens no trim piedāvātajiem apvedceļa variantiem.

Bauskas rajona Iecavas novada iedzīvotāji iebilst pret to, ka apvedceļa būvniecība tiek plānota pārāk tuvu novada blīvi apdzīvotajām teritorijām - Iecavai un Zorģiem, kas varētu radīt negatīvu ietekmi no ekoloģiskā viedokļa, jo netiek ņemti vērā Latvijā valdošie Rietumu un Ziemeļrietumu vēji.

Tāpat būvējot apvedceļu varētu tikt nelabvēlīgi skartas ļoti daudzu iedzīvotāju intereses - paredzēta māju nojaukšana, lauksaimniecības zemju sadalīšana, iesāktas būvniecības pārtraukšana, apvedceļa tuvumā esošo īpašumu tirgus vērtības samazināšanās. Turklāt apvedceļš šķērsotu ļoti daudzus vietējās infrastruktūras ceļu, apgrūtinot lauksaimniecības tehnikas kustību.

Būvējot apvedceļa pieslēgumu pie ceļa V1039, tiktu pilnībā izjaukta Iecavas upes aizsargjosla, apdraudot upes ekosistēmu, iznicinot palieņu pļavas aizsargājamos augus, putnu ligzdošanas vietas un vecos ozolus.

Tāpēc Iecavas novada iedzīvotāji, apstiprinot ar saviem parakstiem, iesaka uzsākt darbu pie novada attīstībai labvēlīga un valstiski izdevīgāka ceturtā varianta, pārvietojot austrumu virziena VAS "Latvijas valsts ceļi" piedāvato apvedceļa trešo variantu.

Pirmais apvedceļa variants paredz tiltu izbūvi pār Lielupi un Mēmeli, otrs - tiltu būvniecību pār Lielupi un Mūsu, bet trešais variants - tiltu pāri Mūsai un Mēmelei.

Latvijā un pasaulē