Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotājiem e-veselības sistēmā šobrīd ir pieejami 13 dažādi pakalpojumi

 E-veselības sistēmā un valsts pārvaldes pakalpojumu portālā "latvija.lv" iedzīvotājiem šobrīd ir pieejami 13 dažādi veselības nozares e-pakalpojumi, kas nodrošina iespēju ātri un ērti noskaidrot ar savu veselību saistītu informāciju, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

NVD atzīmē, ka e-pakalpojumos iedzīvotājiem ir pieejami dati, kas e-veselības sistēmā no ārstniecības iestāžu puses brīvprātīgi tiek ievadīti kopš 2016.gada septembra, savukārt visi vēsturiskie dati sistēmā netiks atspoguļoti. Tādējādi vairākos e-pakalpojumos informācija būs pieejama tikai ar laiku, ārstniecības iestādēm arvien aktīvāk darbojoties e-veselības sistēmā un pakāpeniski ievadot tajā pacientu medicīnisko informāciju.

Piemēram, e-pakalpojums "Manas e-receptes" sniedz iespēju ikvienam apskatīt informāciju par visām viņam e-veselības sistēmā izrakstītajām e-receptēm. Savukārt e-pakalpojums "Mani vizuālās diagnostikas dati" nodrošina iespēju apskatīt sev veikto vizuālās diagnostikas izmeklējumu attēlus un slēdzienus, kas ir ievadīti e-veselības sistēmā.

Tāpat arī noteikts, ka līdz 1.jūlijam ārstiem savu pacientu medicīnas pamatdatu norādīšana e-veselības sistēmā ir brīvprātīga, taču pēc minētā datuma šīs informācijas ievadīšana būs obligāta.

Līdz februāra beigām iedzīvotājiem kļūs pieejami vēl trīs e-pakalpojumi - "Reģistrēties pie ģimenes ārsta", "Saņemt e-konsultāciju no ģimenes ārsta" un "Pieteikt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK)".

Latvijā un pasaulē