Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Interneta vietnēs iegādātajām vilciena biļetēm plāno piemērot 5% atlaidi

Vilciena biļetēm, kas iegādātas interneta vietnēs un mobilajās aplikācijās, plāno piemērot 5% atlaidi, nolēma Sabiedriskā transporta padome. Sēdes laikā tika skaidrots, ka sākotnēji AS "Pasažieru vilciens" izteica priekšlikumu, ka viņu interneta vietnē iegādātajām elektroniskajām vilciena biļetēm tiktu piemērota 5% atlaide. Tomēr Konkurences padome (KP) un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) norādījis, ka, ieviešot šādu atlaidi, tai jābūt piemērotai jebkurai interneta vietnē vai mobilajā aplikācijā pirktajai vilciena biļetei.Tāpat sēdē padome nolēma, ka sešus mēnešus pēc atlaides ieviešanas tiks pārskatīti sasniegtie rezultāti un, iespējams, atlaide palielināta līdz 10%.
Lai atlaides stātos spēkā, "Pasažieru vilcienam" jānoslēdz vienošanās ar Autotransporta direkciju.
Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta - pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu - plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.

Latvijā un pasaulē