Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Itālijas flote Vidusjūrā pārtvērusi 2500 imigrantu

Itālijas jūras flote pēdējo 24 stundu laikā pārtvērusi aptuveni 2500 imigrantu, kuri mēģināja sasniegt Itālijas krastus, šķērsojot Vidusjūru 17 laivās. Imigrantu pieplūdums skaidrojams ar labajiem laikapstākļiem Vidusjūrā.

Vislielāko skaitu imigrantu uzņēmis flotes kuģis "San Giorgio", uz kura klāja nokļuva 998 imigranti, tostarp 214 sievietes un 157 nepilngadīgas personas.

Imigrantus uzņēmuši arī četri tirdzniecības kuģi, kas kuģo zem Honkongas, Itālijas, Moldovas un Panamas karogiem.

Kopš tā dēvētā Arābu pavasara 2011.gadā, kas aizsāka revolūcijas Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā, simtiem tūkstošu bēgļu un ekonomisko migrantu mēģinājuši šķērsot Vidusjūru, lai nokļūtu Eiropā.

Šogad vien Itālijā ieradušies jau vairāk nekā 36 000 imigrantu, galvenokārt no Lībijas, Eritrejas, Somālijas un Sīrijas.

Pērnajā oktobrī, nogrimstot diviem imigrantu kuģiem, pie Itālijas krastiem dzīvību zaudēja vairāk nekā 600 cilvēku. Pēc šīm traģēdijām Itālija Vidusjūras ūdeņos izvērtusi vērienīgu nelegālo imigrantu kuģu meklēšanas operāciju, kurā iesaistīti kuģi, helikopteri un bezpilota lidaparāti.

Operācijai dots nosaukums "Mare Nostrum" ("Mūsu jūra").

Itālijas iekšlietu ministrs Andželīno Alfāno pārmetis Eiropas Savienībai, ka tā nepalīdz Itālijai risināt imigrantu problēmu.

"Vidusjūra nav Itālijas robeža, bet Eiropas robeža," norādīja ministrs.

Latvijā un pasaulē