Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Itālijas parlamenta apakšpalāta apstiprina jauno valdību

Itālijas parlamenta apakšpalāta otrdien apstiprināja jauno valdību. Par premjerministra Mateo Renci izveidoto kabinetu nobalsoja 378 likumdevēji, 220 balsoja pret, bet viens deputāts atturējās.

Jau ziņots, ka pirmdien Renci valdība izturēja arī uzticības balsojumu Senātā.

39 gadus vecā Renci sastādītajā koalīcijas valdībā ir 16 ministri.

Renci kļuvis par valsts vēsturē jaunāko valdības vadītāju.

Bijušais Florences mērs, pirmdien uzrunājot parlamenta augšnama locekļus, norādīja, ka šobrīd Itālija ir "sarūsējusi valsts, kuru paralizē un savažo smacējoša birokrātija".

Lai gan Itālija, šķiet, sākusi atlabt no pēdējo desmitgažu laikā dziļākās ekonomikas lejupslīdes, to joprojām nospiež divus triljonus eiro lielais valsts parāds. Renci uzsvēra, ka valsts finanšu sakārtošana ir "mūsu pienākums mūsu bērnu priekšā" un paziņoja, ka žēlošanās laiks par taupības pasākumiem ir beidzies.

"Itālijas nākotne nav žēlabās no rīta līdz vakaram," uzsvēra jaunais premjers.

Renci atzina, ka pirmā no prioritātēm ir bezdarba samazināšana. Šobrīd bezdarba līmenis pārsniedz 12%, bet jaunatnes vidū tas ir aptuveni 40%.

Savukārt uzrunā parlamenta apakšpalātai Renci otrdien uzsvēra, ka "Eiropa nav mūsu ienaidnieks".

Viņš norādīja, ka šā gada otrajā pusē gaidāmā Itālijas prezidentūra Eiropas Savienībā ir "milzīga iespēja".

"Eiropa šodien nesniedz cerību, jo mēs esam ļāvuši Eiropas debatēm koncentrēties uz komatiem un procentiem," sacīja Renci. "Es vēlos tādu Eiropu, pie kuras Itālija vērstos ne tikai, lai izpildītu prasības, bet sniegtu fundamentālu ieguldījumu, jo bez Itālijas nav Eiropas."

Viņš arī pavēstīja, ka savā pirmajā ārvalstu vizītē premjera amatā viņš nākamajā nedēļā dosies uz Tunisiju, "un nevis Briseli vai Berlīni," jo "mēs ceram, ka Vidusjūra atgriezīsies skatuves centrā".

Latvijā un pasaulē