Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

IZM rosina internetā publiskot skolotāju algas, minot arī vārdu un uzvārdu 4

Piektdien, 5.decembrī, valdības ārkārtas sēdē plānots izskatīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz pedagogu algu publiskošanu, tādējādi padarot atklātu valsts budžeta izlietojumu pedagogu darba samaksas nodrošināšanā.

Izglītības likuma grozījumi paredzētu internetā publicēt pedagogu vārdu un uzvārdu, amatu, kā arī saņemtās algas apjomu. Grozījumu anotācijā uzsvērts, ka "demokrātiskas valsts pārvaldes funkcionēšanas neatņemama pazīme ir tās pārskatāmība un informācijas par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu pieejamība". Tāpēc, lai nodrošinātu valsts budžeta mērķdotācijas valsts, pašvaldību un privātpersonu dibināto izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai, izlietojuma pārskatāmību, kontroli un sabiedrības informētību, būtu jāpublisko pedagogu algas.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pagaidām neizprot šāda piedāvājuma mērķi un cer sagaidīt skaidrojumu, kāpēc tas būtu nepieciešams.

LIZDA sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs aģentūrai LETA skaidroja, ka arodbiedrība iebildīs pret personas datu publiskošanu, jo tas varētu radīt nevajadzīgu situācijas saspīlējumu. Tas nenozīmējot, ka LIZDA vēlētos slēpt to, cik patiesībā saņem pedagogi - LIZDA gatava kompromisam, kas paredzētu publiskot atalgojumus, neminot personas datus, bet gan grupējot pa amatiem - līdzīgi, kā tas notiek valsts pārvaldē strādājošajiem.

Grigorjevs norādījis, ka šādi grozījumi neesot taisnīgi pret vienu no sabiedrības grupām, kas saņem valsts dotāciju. Tādā gadījumā vajadzētu publiskot arī, piemēram, ugunsdzēsēju un policistu atalgojumus, kas arī tiekot maksāti no valsts budžeta.

Gadījumā, ja valdība tomēr lems par labu šādiem grozījumiem, LIZDA uzskata, ka ļoti svarīgi ir minēt pedagoga slodzi, par kuru saņemts noteikts atalgojums. Pretējā gadījumā nevar adekvāti novērtēt algu apjomu, nezinot darba apjomu, par ko tas saņemts.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) aģentūrai LETA skaidroja, ka šādi grozījumi nepieciešami, lai izsekotu naudas plūsmām no pašvaldībām līdz pedagogiem. IZM norādīja, ka pagaidām tā varot izsekot naudai līdz pašvaldībai, savukārt vēlāk, kad nauda tiek pārdalīta pedagogiem, tas vairs neesot iespējams. IZM vēloties pārliecināties par to, ka šajā posmā viss notiekot godīgi. Tāpat budžeta līdzekļu izlietojuma caurskatāmība esot arī viens no pamatnosacījumiem jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai.

Komentāri 4

:))

nu tad beidzot varbūt nomierināsies..
es tikai PAR pedagogu algu publiskošanu.

pirms 4 gadiem, 2014.12.03 23:13

Juris

Tas ir labi, bet kopā ar tiesnešu, ārstu, pārdevēju, sētnieku, domes priekšsēdētāju un sekretāru, domes kancelejas vadītāju, darba drošības inženieru, frizieru, šoferu algām ...arī

pirms 4 gadiem, 2014.12.03 23:26

jurim

nu visi tie, ko tu te nosauci nestreiko par mazām algām, bet skolotaji bļaustās, ka viņiem maz un maz. tad nu reiz lai visi redz, cik tas ir maz.

pirms 4 gadiem, 2014.12.04 00:00

nabadzīte Rū

domes darbinieku atalgojumam jā'but publicētam katru mēnesi novada mājaslapā
Tagad pienākusi kārta nabaga skolotājiem. Obligāti jāpublicē. Tautai jāzin savi varoņi. kad ieraudzīsiet būsiet pārsteigti.

pirms 4 gadiem, 2014.12.04 19:05

Latvijā un pasaulē