Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izveido darba grupu, kas koordinēs cilvēktirdzniecības novēršanas pamatnostādņu īstenošanu

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) izdevusi rīkojumu par darba grupas izveidi, kas koordinēs Cilvēku tirdzniecības pamatnostādņu 2014.-2020.gadam īstenošanu, liecina publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Darba grupas uzdevums būs koordinēt valsts pārvaldes iestāžu, pašvaldību un nevalstisko organizāciju darbību pamatnostādņu īstenošanā, kā arī nodrošināt operatīvu informācijas apmaiņu un saskaņotu rīcību cilvēku tirdzniecības novēršanā un atbalsta un sociālo pakalpojumu sniegšanā cilvēku tirdzniecības upuriem.

Ekspertiem būs jānodrošina informācijas apmaiņa par pasākumiem cilvēku tirdzniecības novēršanas jomā, kā arī jautājumos par atbalsta un sociālo pakalpojumu sniegšanu cilvēku tirdzniecības upuriem.

Par darba grupas vadītāju ir iecelts Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta direktors Dmitrijs Trofimovs. Darba grupā kopumā apstiprināti 32 pārstāvji no valsts iestādēm un nevalstiskajām organizācijām. Eksperti izraudzīti gan no ministrijām, dažādām valsts iestādēm, gan no organizācijas "Marta", biedrības "Patvērums "Drošā māja"", biedrības "Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija" un citām.

Valdība Cilvēku tirdzniecības novēršanas pamatnostādnes 2014.-2020.gadam atbalstīja šā gada 14.janvārī.

Pamatnostādnēs Iekšlietu ministrija daudz uzmanības veltījusi tiesībsargājošo iestāžu un cilvēktirdzniecības upuru izglītošanai. Tā plānots organizēt informatīvās kampaņas un aktivitātes par cilvēku tirdzniecību seksuālās izmantošanas, darbaspēka ekspluatācijas un fiktīvo laulību noslēgšanas nolūkā. Tāpat plānots veikt skolēnu un studentu regulāru izglītošanu un informēšanu par cilvēku tirdzniecības problēmām.

Pamatnostādnes arī paredz veikt policistu, robežsargu, prokuroru, tiesnešu, sociālo darbinieku, konsulāro amatpersonu, darba inspektoru, bāriņtiesu un citu iesaistīto personu apmācību par cilvēku tirdzniecību un bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem.

Šajos gados plānots arī uzlabot atbalsta programmas bērniem, kas cietuši no cilvēku tirdzniecības, un apzināt riskus, kas ietekmē prostitūcijā iesaistīto personu veselību.

Latvijā un pasaulē