Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izveidots Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts

Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu izveidojusi LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūtu (KPMI), aģentūra LETA uzzināja augstskolā.

Institūts izveidots, pamatojoties uz vairāku gadu veiksmīgām iestrādēm pētniecībā, ar mērķi veiksmīgāk apvienot un izmantot resursus, kļūt par nozīmīgu sadarbības partneri gan Latvijas, gan arī starptautiskajām vadošajām pētniecības organizācijām.

Nozīmīgs jaunā institūta darbības sagaidāmais rezultāts ir sadarbības veicināšana starp klīniskās medicīnas iestādēm un LU, uzsver tā veidotāji. Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas valde paudusi atbalstu institūta izveidei un deleģējusi četrus aktuālo pētniecības jomu ekspertus darbam institūta Zinātniskajā padomē.

Patlaban nozīmīgākais KPMI pētniecības projekts ir gremošanas sistēmas audzēju profilakses iespēju pētījums GISTAR, kas notiek Starptautiskās Vēža pētniecības aģentūras pārraudzībā. Tas ir vienīgais šāda veida pētījums Eiropā, un kura gala rezultāti sagaidāmi pēc 20 gadiem.

Jau tuvākajā nākotnē, attīstot veiksmīgu sadarbību starp LU un Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu, institūtā paredzēts īstenot virkni citu projektu onkoloģijā, gastroenteroloģijā, patoloģijā, mikrobioma izpētē un infekciju slimībās, intensīvajā terapijā u.c.

Latvijā un pasaulē