Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāreģistrē agrāk iegādātie gāzes ieroči

Šīgada 31. decembrī noslēgsies pārejas periods, kurā Valsts policijā jāreģistrē gāzes ieroči, kas iegādāti pirms 2011. gada.

Iesniegumā Valsts policijai jānorāda savi personas dati, kā arī gāzes ieroča veids, marka, numurs, modelis un sērija. Reģistrāciju var veikt arī elektroniski, izmantojot Iekšlietu ministrijas informācijas centra sniegto elektronisko iespēju mājaslapā http://www.ic.iem.gov.lv/. />Gāzes ieročus, kas nav marķēti atbilstoši Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likuma prasībām, pirms to reģistrācijas jāiesniedz marķēšanai komersantam, kas saņēmis speciālo atļauju (licenci) ieroču remontam.
Iegādājoties gāzes ieroci šobrīd, jāievēro Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likuma 22. pantā noteiktie nosacījumi, kas paredz — fiziskai personai ir tiesības Latvijā iegādāties gāzes pistoli (revolveri):
1) pie komersanta, kurš saņēmis specialo atļauju (licenci) attiecīgu ieroču realizēšanai (šādā gadījumā ieroča reģistrāciju nodrošina pārdevējs);
2) no citas personas, kurai reģistrēts gāzes ierocis, veicot šī ieroča pārreģistrāciju Valsts policijā vai elektroniski;
3) ārvalstīs normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, pēc tam to reģistrējot Valsts policijā vai elektroniski.
Par gāzes ieroča (arī par dezaktivētas gāzes pistoles vai gāzes revolvera) un tā munīcijas aprites noteikumu pārkāpšanu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā  fiziskajām personām paredzētais naudassods ir no 35 līdz 350 eiro, konfiscējot ieroci, munīciju un šo priekšmetu sastāvdaļas vai bez konfiskācijas.
Valsts policija ir izveidojusi šo informāciju arī videoformātā, kuru var aplūkot šeit:
http://youtu.be/NgPRvM_QDfo

Latvijā un pasaulē