Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Joprojām nav skaidrības par JL dalību valdībā

Ppēc pirmdienas tikšanās ar premjera amata kandidātu Ivaru Godmani nav skaidrības par partijas "Jaunais laiks" (JL) dalību valdībā.

JL prasa, lai pirms valdības apstiprināšanas tiktu pieņemti grozījumi Kriminālprocesa likumā, kā arī dota iespēja partijām pēc to proporcionālās pārstāvības Saeimā nosaukt ministrijas, kuras tās grib vadīt.

Godmanis pēc tikšanās informēja, ka JL piedāvājis pārraudzīt tieslietu, ekonomikas, izglītības un zinātnes un sabiedrības integrācijas ministrijas. JL valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš norādīja, ka partija piedāvā sākt no jauna sfēru sadalīšanu.

"Jebkurš var izrēķināt, ka mums ir jābūt pieciem ministriem. Tas ir jāatstāj mūsu pašu ziņā, kādas ministrijas vēlamies," sacīja Kariņš, norādot, ka Godmanis "mums piedāvāja tās ministrijas, no kurām citi atteikušies vai nevar uzņemties atbildību".

"Godmanis parādīja, ka mūs uzskata par mazāk līdzvērtīgiem partneriem nekā citus un ierāda mums vietu galda pašā malā. Nevis ar lielu dakšu, bet ar bērnu mazo karotīti," savu sarūgtinājumu pauda JL pārstāvis.

JL frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis uzskata, ka būtu iespējams panākt kompromisu un vienoties par Kriminālprocesa likuma grozījumiem un Saeimā tos pieņemt līdz valdības apstiprināšanai.

JL prasa pieņemt grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz atbrīvot no kriminālatbildības personu, kura apsūdzēta par nozieguma izdarīšanu, bet sadarbojusies ar izmeklēšanas iestādēm un palīdzējusi citas personas izdarīta smaga vai sevišķi smaga nozieguma atklāšanā.

Godmanis žurnālistiem atzina, ka sākotnējā redakcijā viņš likuma grozījumus neatbalsta. Pēc Godmaņa domām, likumā būtu jānosaka, ka tiesības pieņemt lēmumu par atbrīvošanu no soda ir tiesnesim, nevis ģenerālprokuroram.

Latvijā un pasaulē