Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kastro pieļauj iespēju atkāpties no amatiem

Sasirgušais Kubas līderis Fidels Kastro, kurš sabiedrībā nav redzēts 16 mēnešus, pirmdien pirmo reizi izteicās, ka varētu atkāpties no saviem oficiālajiem amatiem.

"Mans pamatpienākums ir neturēties pie varas un mazāk kavēt jaunāku cilvēku ceļu," teikts Kubas valsts televīzijā nolasītajā 81 gadu vecā Kastro vēstulē.

Viņš norāda, ka viņa pienākums ir "dalīties pieredzē un idejās, kuru pieticīgās vērtības nāk no manis piedzīvotajiem unikālajiem laikiem".

Kastro vēstulē rakstītais liek domāt, ka viņš neatsāks savu darbību amatos, bet gan sniegs padomus valsts komunistiskajai valdībai svarīgākajos jautājumos kā pieredzējis valstsvīrs.

Kastro ieņem Valsts padomes un Ministru padomes prezidenta amatus un ir valdošās komunistu partijas pirmais sekretārs.

Kubas Nacionālā sapulce varētu oficiāli apstiprināt Kastro aiziešanu no valsts vadītāja amata martā, kad tā apstiprinās Valsts padomes locekļus.

Kubā jau kādu laiku valdīja viedoklis, ka sirgstošais Kastro vairs negatavojas atgriezties aktīvajā politikā. Pirms 16 mēnešiem viņš uz laiku nodeva valsts vadību sava brāļa Raula rokās.

Kopš tā laika Kastro savu publisko darbību ierobežojis ar retām viņa slimnīcas palātā uzņemtām fotogrāfijām vai videoierakstiem. Reizēm valstij piederošajos laikrakstos parādās arī 47 gadus pie varas bijušā līdera raksti.

Latvijā un pasaulē