Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lāčplēša dienā pasniegs Triju Zvaigžņu un Viestura ordeni un Atzinības krustu

Lāčplēša dienā Rīgas pilī notiks svinīgā valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonija, kurā Valsts prezidents Valdis Zatlers pasniegs Triju Zvaigžņu un Viestura ordeni un arī Atzinības krustu, aģentūru BNS informēja prezidenta Preses dienestā.

Saskaņā ar Ordeņu kapitula lēmumu par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem ceturtdien tiks iecelti divi cilvēki. Par nopelniem kamaniņu sporta attīstībā Latvijā un jauno sportistu panākumu kaldināšanā starptautiskajā arēnā godinās Latvijas nacionālās izlases galveno treneri kamaniņu sportā Pēteri Cīmani.

Bet par nesavtīgu ieguldījumu Latvijas pastāvīgās pārstāvniecības ANO veidošanā un darbības nodrošināšanā un ilggadēju darbību latvietības uzturēšanā un kopšanā svešumā latviešu diplomātijā par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci iecels sabiedrisko un kultūras darbinieci ASV Māru Treimani.

Par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri par spilgtu radošā mūža ieguldījumu Latvijas profesionālā teātra mākslā tiks iecelta ilggadējā Valmieras Drāmas teātra aktrise Ligita Dēvica.

Par lielu nesavtīgu ieguldījumu Viesītes pilsētas un novada attīstībā, Sēlijas reģionālās identitātes veidošanā un kultūrvēsturiskās atpazīstamības veicināšanā pie šā titula tiks pašvaldību un sabiedriskais darbinieks, Latvijas Zinātņu akadēmijas Sēlijas asociācijas prezidents, Jaunjelgavas novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Dimitrijevs.

Par nesavtīgu personīgo ieguldījumu Rundāles pils atdzimšanā un restaurācijas meistarības sliekšņa celšanā Latvijā tiks apbalvots Rundāles pils restaurators restaurācijas uzņēmuma "Rokajs" vadītājs restaurācijas vecmeistars Gunārs Grīnfelds.

Par nozīmīgu devumu un ieguldījumu ērģeļu būvēšanā un atjaunošanā dievnamos Latvijā un pasaulē apbalvos mācītāju un ērģeļbūves meistaru Jānis Kalniņu, bet par nopelniem lina tekstilmākslas attīstībā un popularizēšanā Latvijā un pasaulē plānots apbalvot tekstilmākslinieci studijas "Naturals" un galerijas "Garage" vadītāju Laimu Kauguri.

Valsts augstāko apbalvojumu par spožu un neatkārtojamu radošā mūža ieguldījumu Latvijas profesionālā teātra mākslā saņems ilggadējā Latvijas Nacionālā teātra aktrise Maiga Krauze (Grīnberga), bet par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas vēsturiskās literatūras attīstībā un latviešu nacionālās pašapziņas un identitātes stiprināšanā ordeni saņems rakstnieks Jānis Lejiņš

Vēl ar šādas pakāpes ordeni par nesavtīgu un pašaizliedzīgu ieguldījumu ieslodzīto resocializācijas procesa organizēšanā un pilnveidošanā apbalvos Iļģuciema cietuma kapelāni Rudīti Losāni, par pašaizliedzīgu 50 darba mūža gadu ieguldījumu veselības aprūpē - Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ilggadējo operāciju māsu Lolitu Misiņu.

Vēl tiks apbalvots 1991.gada barikāžu dalībnieks un Mārupes biedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Ozols, sabiedriskais darbinieks un Jāņa Čakstes demokrātijas un ilgtspējīgas attīstības biedrības priekšsēdētājs Juris Putriņš, kamaniņu braucējs un olimpiskais medaļnieks Mārtiņš Rubenis, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas direktore Svetlana Semenko, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas direktors un fizkultūras skolotājs Gunārs Stradiņš, Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības katedras vadītājs profesors Bruno Strautiņš, Stomatoloģijas institūta valdes priekšsēdētāja Ortodontijas katedras vadītāja profesore medicīnas doktore Ilga Urtāne, aktrise un režisore Venta Vecumniece un Alūksnes Brāļu kapu komitejas vadītājs Uldis Veldre.

Ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi apbalvos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieku un Latvijas Ugunsdzēsības muzeja vecāko speciālistu Spodri Kurmiņu un vienu no vīru kora „Absolventi” dibinātājiem Oļģertu Stengrevicu.

Ar Triju Zvaigžņu ordeņa Sudraba goda zīmi par ilgstošu un panākumiem bagātu darbību izglītības un kultūras darbā tiks apbalvots ilggadējais Lielvārdes novada Lēdmanes pamatskolas skolotājs un direktors, sabiedriskais un kultūras darbinieks Romualds Zarembo.

Par Viestura ordeņa komandieriem tiks iecelti NATO bruņoto spēku Eiropā Virspavēlniecības štāba nacionālais militārais pārstāvis NATO alianses operacionālajā pavēlniecībā pulkvedis Ainārs Ozoliņš un Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Aleksandrs Šukšins.

Par Viestura ordeņa virsniekiem tiks iecelti: Valsts policijas Rīgas reģiona Patruļpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Vadims Juniks, Valsts policijas Valsts objektu apsardzes biroja priekšnieks pulkvežleitnants Viktors Klinge, Latviešu virsnieku apvienības biedrs atvaļinātais pulkvežleitnants Aivars Kārlis Pētersons un Zviedrijas Karalisko Gaisa spēku rezerves majors Jans Peters Sjēlins.

Bet par Viestura ordeņa kavalieriem tiks iecelti Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku Kājnieku brigādes 2.kājnieku bataljona štāba Operatīvās nodaļas virsnieks kapteinis Pēteris Plečkens,  ilggadējā Latvijas armijas vēstures, kultūras un tradīciju pētniece Edīte Sondoviča, NBS Apvienotā štāba Operatīvās plānošanas departamenta Kaujas atbalsta pārvaldes vecākais virsnieks kapteinis Aleksandrs Strods, NBS Sauszemes spēku 1.kājnieku bataljona Operatīvās (S-3) nodaļas virsnieks kapteinis Guntis Tauriņš, NBS Sauszemes spēku Kājnieku brigādes 2.kājnieku bataljona štāba Operatīvās nodaļas virsnieks kapteinis Juris Višņakovs.

Ar Viestura ordeņa Sudraba goda zīmi tiks apbalvoti NBS Sauszemes spēku Kājnieku brigādes Cilvēksaskarsmes izlūkošanas vada 2.cilvēksaskarsmes izlūkošanas nodaļas komandiera vietnieks virsseržants Sergejs Baranovs, NBS Sauszemes spēku Kājnieku brigādes Cilvēksaskarsmes izlūkošanas vada 1.cilvēksaskarsmes izlūkošanas nodaļas izlūks operators seržants Mārtiņš Dāboliņš, NBS Sauszemes spēku Kājnieku brigādes Cilvēksaskarsmes izlūkošanas vada seržants virsseržants Artūrs Kaulakāns.

Viestura ordeņa Bronzas goda zīme tiks pasniegta NBS Sauszemes spēku Kājnieku brigādes 2.kājnieku bataljona 3.kājnieku rotas 3.kājnieku vada 1.kājnieku nodaļas vecākais ložmetējniekam dižkareivim Kristapam Bantersonam un NBS Sauszemes spēku 1.kājnieku bataljona 2.kājnieku rotas ložmetējnieka palīgam dižkareivim Raitim Novickim.

Savukārt par lielu personīgo ieguldījumu ārstu pēcdiploma izglītībā un devumu sabiedrības veselības veicināšanā par Atzinības krusta kavalieri tiks iecelta žurnāla "Latvijas Ārsts" galvenā redaktore ārste Kamena Kaidaka.

Latvijā un pasaulē