Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā audzis elektroenerģijas tirgotāju skaits

Lai arī elektroenerģijas tirgus atvēršana mājsaimniecībām ir atlikta līdz 2015.gada 1.janvārim, AS "Sadales tīkls" klientiem patlaban elektroenerģiju tirgo jau 11 elektroenerģijas tirgotāji, kas, salīdzinot ar situāciju šā gada sākumā, ir par trīs tirgotājiem vairāk. "Sadales tīklā" biznesa portālu "Nozare.lv" informēja, ka patlaban elektroenerģiju Latvijā tirgo AS "Latvenergo", SIA "Enefit", SIA "Baltic Energy Services", SIA "BCG Riga", SIA "Inter Rao Latvia", SIA "Fenzo", SIA "Baltcom TV", SIA "Geton Energy", SIA "Noventis Energy Trade", SIA "WIN Baltic" un SIA "220 Enerģija".

"Sadales tīkla" klientu līgumu direktors Vents Kleikalīdis uzsvēra, ka elektroenerģijas tirgus attīstība turpinās, jo patlaban "Sadales tīkla" klientiem elektroenerģiju tirgo jau 11 tirgotāji, kas ļauj domāt, ka brīdī, kad elektroenerģijas tirgū savs piegādātājs būs jāizvēlas ikvienai Latvijas mājsaimniecībai, būs pietiekoši liels piedāvājums un izvēles iespējas.

"Patlaban savu dalību mājsaimniecību tirgus segmentā apliecinājuši jau četri tirgotāji, bet to skaits, izvērtējot aktivitāti elektroenerģijas tirgū kopumā, varētu pieaugt," piebilda Kleikalīdis.

"Sadales tīkls" īsteno vienotus sadarbības principus ar visiem tirgotājiem un ir paveicis visus nepieciešamos priekšdarbus, lai brīdī, kad Latvijā tiks pilnībā atvērts elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām, spētu tehniski nodrošināt sadarbību ar elektroenerģijas tirgotājiem portālā "www.e-st.lv". Patlaban tiek veikti papildinājumi portālā, lai pilnveidotu un automatizētu klientu pieteikumu apstrādes procesu. Uzņēmums aktīvi sadarbojas un strādā ar tirgotājiem, informējot par padarīto.

Paralēli uzņēmumā realizētajiem sagatavošanās darbiem veiksmīgai tirgus atvēršanai mājsaimniecībām šā gada 6.jūnijā "Sadales tīkls" piedalījies Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas organizētajā Baltijas valstu Elektroenerģijas tirgus forumā, lai pārrunātu elektroenerģijas tirgus aktualitātes, kā arī klātienē tiktos ar tirgus dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Elektroenerģijas tirgus atvēršana mājsaimniecībām plānota 2015.gada 1.janvārī.

Latvijā un pasaulē