Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvija piedalīsies "World Expo", bet nebūvēs paviljonu

Latvija piedalīsies starptautiskajā izstādē "World Expo", kas nākamgad norisināsies Itālijas pilsētā Milānā, bet nebūvēs paviljonu, tā  nolēma valdība. Ekonomikas ministrijai tika uzdots trīs nedēļu laikā sagatavot priekšlikumus, kā izmantot Latvijai iešķirto zemes platību "World Expo" teritorijā.

Valdība arī pagājušajā nedēļā lēma neatbalstīt ekonomikas ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) ierosinājumu apturēt Latvijas dalību starptautiskajā izstādē, piešķirot Latvijas paviljona būvniecībai papildu 1,6 miljonus eiro.

Iepriekš ekonomikas ministre aģentūrai LETA atzina, ka Latvijas dalība "World Expo" izmaksās pārāk dārgi - kopumā 7,3 miljonus eiro. Turklāt, pēc ministres teiktā, gatavošanās termiņš ir ļoti īss un saspringts, lai kvalitatīvi īstenotu projektu.

Reizniece-Ozola rosināja ministrus neatbalstīt Latvijas dalības turpināšanu "World Expo", jo pēdējā brīdī būtiski sadārdzinājās Latvijas paviljona būvniecības izmaksas - par aptuveni 1,6 miljoniem eiro. Ja iepriekš Latvijas paviljona būvniecībai tika atvēlēti 1,6 miljoni eiro, Ekonomikas ministrija izsludinātajā paviljona būvniecības iepirkumā saņēma piedāvājumus, kas paredzēja paviljonu uzbūvēt par nedaudz vairāk kā sešiem miljoniem eiro.

Šis iepirkums tika pārtraukts, un Ekonomikas ministrija sāka pārrunas ar Šveices būvuzņēmumu "Adunic AG", kas apņēmās laikus uzbūvēt Latvijas paviljonu par aptuveni 3,1 miljonu eiro. Taču ekonomikas ministre tik un tā uzsver, ka paviljona būvniecības cena ir pārāk augsta un esošajā ekonomiskajā situācijā Latvija nevar atļauties piedalīties izstādē "World Expo".

Jau ziņots, ka Latvijas paviljona būvniecību "World Expo" par 3,1 miljonu eiro bija plānots uzticēt Šveices būvuzņēmumam "Adunic AG", kas kā ģenerāluzņēmējs patlaban būvē arī Vācijas un Austrijas paviljonus izstādē "World Expo", pagājušajā nedēļā paziņoja Reizniece-Ozola.

Ministre informēja, ka decembrī bez rezultātiem beidzās Latvijas paviljona būvniecības iepirkums, kurā piedalījās divi pretendenti - "RBSSkals Būvvadība" un Itālijas uzņēmums "Paolo Beltrami S.p.A" ar Latvijas apakšuzņēmēju SIA "Baumeister". "RBSSkals Būvvadības" piedāvātā līgumcena bija 6,03 miljoni eiro, taču "Paolo Beltrami S.p.A" - 6,22 miljoni eiro. Ministre norādīja, ka abu pretendentu piedāvātās cenas ir līdzīgas, tāpēc ar aizdomām par abu uzņēmumu iespējamu vienošanos Ekonomikas ministrija (EM) vērsās Konkurences padomē (KP).

Pēc nenotikušā iepirkuma EM apzināja citu būvnieku piedāvājumus, kopumā saņemot septiņu uzņēmumu nesaistošos piedāvājumus, kas svārstījās no 3,16 līdz 4,37 miljoniem eiro. EM nolēma izvērtēt divus labākos piedāvājumus - Itālijas uzņēmuma "Prana/Progeca", kas patlaban būvē Čehijas paviljonu izstādē "World Expo", un Šveices kompānijas "Adunic AG", kas patlaban būvē Austrijas un Vācijas paviljonus izstādē "World Expo".

Līdz šim noslēgtie līgumi par Latvijas dalību izstādē "World Expo 2015" paredz valsts kopējos izdevumus aptuveni 5,6 miljonu eiro apmērā. Ar komandītsabiedrību "Expo 2015" noslēgts 3,3 miljonus eiro vērts līgums par paviljona projektēšanu un pasākumu producēšanu, projekta vadībai atvēlēti 700 000 eiro, bet paviljona būvniecībai - 1,6 miljoni eiro.

Latvijā un pasaulē