Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas IT eksperti uzlabojuši informācijas pārraides ātrumu optiskajos piekļuves tīklos 1

Latvijas informāciju tehnoloģiju eksperti īstenojuši projektu, kura mērķis bija informācijas apjoma un pārraides ātruma palielināšana optiskajos piekļuves tīklos, samazinot to negatīvo elektromagnētisko ietekmi uz vidi, aģentūru LETA informēja projekta pārstāve Kristīne Birze. Projekta īstenošanā sadarbojušies Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikācijas fakultātes Telekomunikāciju institūts sadarbībā ar Latvijas Universitātes aģentūru "Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts" un SIA "TEKA Telekom".

IT eksperti, īstenojot šo projektu, nodrošinājuši kvalitatīvu nepārtrauktas informācijas apjoma un ātruma pieauguma pārraidi, izmantojot optiskās piekļuves tīklus uzlabotas tehnoloģijas, kā arī jaunu optisko elementu kopumu un satiksmes vadības algoritmu izveidi.

Piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu, eksperti izstrādājuši vairākus produktus un pilnveidojuši esošās tehnoloģijas. Piemēram, ir izstrādāts fiksētā viļņu garuma optiskā signāla savietotājs, izstrādāts Berga reflektors ar maināmo viļņu garumu optisko signālu precīzai sazarošanai, kā arī izstrādāti difraktīvo hologrāfisko polarizācijas sadalītāji.

Projekta ieviešanas rezultātā ir saņemti divi Latvijas patenti, pieteikti divi Eiropas mēroga patenti, veikti seši pētījumi, sagatavota 21 starptautiska publikācija un izstrādāts viens algoritms.

IT eksperti pie projekta strādāja no pagājušā gada 1.oktobra līdz 31.decembrim.

Komentāri 1

Latvijā un pasaulē