Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu mācītāja un valodnieka Gotharda Frīdriha Stendera 300. jubilejai

Pieminot mācītāja un valodnieka Gotharda Frīdriha Stendera 300.gadadienu , šodien Latvijas Pasts izdod īpašu pastmarku, portālu "Nozare.lv" informēja pasta sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Plone. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta pasta centrā "Sakta", Brīvības bulvārī 32, no plkst.7.30 līdz 19. Pastmarkas, pirmās dienas aploksnes un zīmoga dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja.

Stenderam veltītā pastmarka izdota 30 000 eksemplāru tirāžā, pastmarkas nominālvērtība ir 1,39 eiro, un tā atbilst ierakstītas vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Jaunajā pastmarkā, pirmās dienas aploksnē un zīmogā attēloti fragmenti no Stendera sarakstītās grāmatas "Augstas gudrības grāmata no pasaules un dabas", globuss un viena no Stendera aprakstītajām navigācijas ierīcēm.

Stenders jeb Vecais Stenders bija izglītots Baltijas valstu mācītājs, valodnieks un latviešu laicīgās daiļliteratūras dibinātājs. Nozīmīgākie Stendera darbi ir "Jauna pilnīgāka gramatika", "Latviešu leksikons", kas ilgu laiku bija plašākā latviešu-vācu un vācu-latviešu vārdnīca, jauna tipa ābece "Jauna ABC un lasīšanas mācība" un pirmā ilustrētā ābece "Bildu ābice", kā arī pirmā populārzinātniskā grāmata latviešu valodā "Augstas gudrības grāmata no pasaules un dabas". Vecais Stenders bijis arī ģeogrāfijas profesors, viņš ir projektējis globusus un aprakstījis dažādus navigācijas paņēmienus. Neskatoties uz to, ka Stenders pēc tautības bija vācietis, uz viņa kapa akmens lasāms uzraksts "Latwis".

Latvijas Pasts nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku.

Latvijā un pasaulē