Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Zemes fonds iegādājies simto īpašumu

Attīstības finanšu institūcijas "Altum" pārvaldītais Latvijas Zemes fonds noslēdzis simto lauksaimniecības zemes iegādes darījuma līgumu.

Simtais darījums noslēgts par lauksaimniecībā izmantojamas zemes iegādi Ludzas novada Rundēnu pagastā 20 hektāru platībā, informē "Altum".

Līdz šim no zemju īpašniekiem par kopumā 4,2 miljoniem eiro iegādāti 1855 hektāri zemes ar mērķi to saglabāt un nodot lauksaimnieciskajai ražošanai.

Īpašumi iegādāti visos Latvijas reģionos, un lielākās zemes platības ir Zemgalē - 35 īpašumi ar kopējo platību 851 hektārs. Vidzemē iegādāts 441 hektārs (25 īpašumi), Rīgas reģionā - 206 hektāri (17 īpašumi), Kurzemē - 205 hektāri (11 īpašumi), savukārt Latgalē Zemes fonds nopircis 152 hektārus lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kopumā 12 īpašumus.

"Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš paziņojumā medijiem informē, ka Zemes fonda darbības aktivitāte turpina pārsniegt sākotnēji prognozēto gan īpašumu iegādes piedāvājumā, gan fonda īpašumā esošo zemju nomas pieprasījumā. "Altum" prognozē, ka līdz šā gada beigām Zemes fonda darījumu kopējais apjoms pietuvosies pieciem miljoniem eiro.

"Altum" pilnveido Zemes fonda piedāvātos pakalpojumus, piemēram, lai Zemes fondā ieviestu reversās nomas pakalpojumu, iniciēti grozījumi likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos". Reversā noma lauksaimniekiem, kuriem nepieciešams stabilizēt naudas plūsmu, dos iespēju pārdot savu īpašumu fondam un, nomājot to no Zemes fonda, turpināt lietot ražošanai.

Visi iegādātie īpašumi iespējami ātri tiek iznomāti lauksaimnieciskai darbībai. Pašlaik 90 īpašumiem ir atrasti nomnieki - lauksaimnieki, kam lauksaimniecības zeme nepieciešama saimnieciskās darbības attīstīšanai. Tostarp zeme iznomāta arī jaunajiem lauksaimniekiem.

Zemes fonds darbību sāka 2015.gada jūlijā. Tas papildina iespējas zemes tirgū, nekonkurējot ar privāto tirgu, - ja īpašumam ir pircējs privātajā tirgū, fonda iesaistīšanās nav nepieciešama. Īpašumus fonds pērk par cenām, kas nepārsniedz vidējās cenas tirgū līdzvērtīgai lauksaimniecības zemei attiecīgajā novadā un pagastā.

Zemes fonds pērk nekustamos īpašumus visā Latvijas teritorijā, kas atbilst noteiktiem kritērijiem un fondam noteiktajam mērķim - veicināt lauksaimniecības zemes izmantošanu lauksaimnieciskai darbībai, un kuru iegāde ir saimnieciski lietderīga.

Attīstības finanšu institūcija "Altum" ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētās programmās papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu.

Latvijā un pasaulē