Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielvārdē no bojātas cisternas izplūst dīzeļdegviela

Lielvārdē no bojātas dzelzceļa cisternas izplūst dīzeļdegviela. Upes ūdens klāts ar krāsainiem degvielas pleķiem un draud ieplūst Daugavā. Vides dienesta vadība ir neizpratnē par to, kāpēc viņi par notikušo uzzina pēdējie un Latvijas Dzelzceļš par notikušo nav ziņojis laicīgi.

Upes ieteku Daugavā pašlaik šķērso piesārņojumu apturošās bonas. Latvijas Dzelzceļa nolīgti cilvēki ūdenī liek uzsūkšanas salvetes un vāc piesārņotās ūdenszāles. Latvijas Dzelzceļa dati liecina, ka upē ieplūduši 344 litru dīzeļdegvielas.

Upīte Gaujiņa šķērso visu Lielvārdi no dzelzceļa stacijas gar dzīvojamo māju rajonu līdz ietek Daugavā. Iedzīvotāji ir neziņā par to, kur turpmāk būs pieejams tīrs dzeramais ūdens.

Dīzeļdegvielas noplūde notika no bojātas cisternas jau pagājušās nedēļas pirmdienā. Pēcpusdienā noplūdušās degvielas savākšanas darbi uzsākti tikai nākamajā rītā.

Pretēji LDz darbinieka apgalvojumam Vides dienesta vadītāja stāsta, ka par noplūdi Latvijas Dzelzceļš ziņojis nav. Nav arī zināms, kad inspektori to uzzinātu, ja noplūde būtu notikusi kādā neapdzīvotā vietā.

Kādi attīrīšanas darbi sekos tālāk, būs zināms tikai pēc Vides pārvaldes kaitējuma apmēra novērtēšanas. Netiek izslēgta piesārņotās upes krastu norakšana.

No dzelzceļa cisternas noplūdusī dīzeļdegviela Daugavā neesot ieplūdusi.

Latvijā un pasaulē