Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielvārde zaudē lielāko nodokļu maksātāju

Pārceļot ražošanu uz Liepāju, no darba nākamā gada vidū tiks atbrīvots 81 šobrīd Lielvārdes alus rūpnīcā strādājošais. Vairums no viņiem ir Lielvārdes vai tās apkārtnes iedzīvotāji. Daudzi strādnieki ir neziņā par savu nākotni.

Lielvārdes alus rūpnīca šobrīd pieder koncernam "Royal Unibrew". Uzņēmums plāno īstenot nozīmīgu Liepājas alus darītavas modernizāciju un jaudu palielināšanu. Pēc ražošanas pārcelšanas uz Liepāju plānots saglabāt visus "Lāčplēša alus" preču zīmolus.

Sola lielas kompensācijas

"Royal Unibrew" pārstāve Inese Lielpinka atzīst: "Mēs saprotam, ka situācija Lielvārdes rūpnīcā strādājošajiem nav viegla. Cenšamies pret viņiem izturēties pēc iespējas godīgāk. Personāldaļas pārstāvji regulāri brauks uz Lielvārdi, lai konsultētu viņus, kā rīkoties. Ir cilvēki, kuri pie mums strādājuši gandrīz visu mūžu un kuriem nav darba meklēšanas pieredzes. Mēs viņiem palīdzēsim. Kompensāciju maksāsim lielāku nekā parasti, brīdinot septiņus astoņus mēnešus iepriekš, lai cilvēks varētu noorientēties attiecībā uz savu nākotni". I.Lielpinka apgalvo, ka citos "Royal Unibrew" uzņēmumos, piemēram "Cido" rūpnīcā Rīgā, regulāri nepieciešami darbinieki, bet strādātgribētājus sola nodrošināt ar transportu. Konkrētus skaitļus, tieši cik cilvēkiem darbs Rīgā varētu tikt piedāvāts, I.Lielpinka nosaukt nevarēja.

Lielvārdes alus rūpnīcas ražošanas vadītājs Jānis Briedis teic, ka daudziem strādājošajiem pārmaiņas ir liels trieciens: "Katram ir savas izjūtas. Vārītavā un cehā strādā sievietes, kurām pāri piecdesmit. Viņām jaunu darbu atrast, iespējams, nebūs viegli."

Par perspektīvām nepriecājas

"Strādāt jau strādājam. Darbiņš vēl pagaidām ir, bet mazāk, protams. Katram savas problēmas, katram savas domas galvā," stāsta "Lāčplēša alus" rūpnīcas darbinieces un uz jautājumu, vai ir gatavas braukt uz darbu Rīgā, "Cido" rūpnīcā, atbild: "Tas taču tādā ellē. Ja vadās, tad vēl tā, bet ar vilcienu... Turklāt tur viss automatizēts. Iekšējs stress ir, bet ārēji to neizrādām. Ko citu darīt? Kad pienāks laiks, meklēsim darbu." Iespējas atrast darbu Lielvārdē alus darītājas vērtē skeptiski: "Vīrieši darbu Lielvārdē var atrast, bet sievietēm grūti. Varbūt brauksim uz Ogri."

Domā, kā izmantot ražošanas ēkas

Lielvārdes domes priekšsēdētājs Aivars Troska norāda, ka "Lāčplēša alus" rūpnīca Lielvārdes novada budžetā līdz šim maksājusi ievērojamu naudas summu un tās slēgšana budžetam būs nopietns trieciens. "Tas ir diezgan katastrofāli! Astoņdesmit cilvēku bez darba," viņš piebilst. Pilsētas sociālajā budžetā papildu līdzekļi pabalstiem rūpnīcas slēgšanas sakarā gan netiek plānoti. "Ceram, ka cilvēki, kas ir darbspējīgā vecumā, darbu atradīs," teic A.Troska.

Koncernam "Royal Unibrew" Lielvārdē pieder "Lāčplēša alus" rūpnīcas ēkas un zeme 8 hektāru platībā. Īpašumu izmantošanas iespējas vēl tiek izvērtētas. Kā viena no iespējām varētu būt bezalkoholisko dzērienu ražošana.

Latvijā un pasaulē