Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līgumi par e-veselības izmantošanu noslēgti tikai ar 14,1% no ģimenes ārstu praksēm

Līgumi par Vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas jeb e-veselības lietošanu noslēgti tikai ar 14,1% ģimenes ārstu prakšu, otrdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāvji.

Kā norādīja VM valsts sekretāra vietniece Egita Pole, Latvijā patlaban darbojas 1359 ģimenes ārstu prakses, taču par e-veselības lietošanu līgumi noslēgti ar 186.

Valsts kontroles (VK) padomes locekle Inga Vārava izrādīja bažas par to, vai, šādu dinamiku turpinot, Nacionālais veselības dienests (NVD) spēs līdz 1.septembrim noslēgt līgumus ar visiem ģimenes ārstiem.

VM pārstāvji atzina, ka vislielākās problēmas esot tieši līgumu slēgšanā ar ģimenes ārstiem, taču problēma tiekot aktīvi risināta, un plānots apzvanīt katru ģimenes ārstu, lai noskaidrotu iemeslu, kas kavē pāriet e-veselības sistēmā.

Vienlaikus VM norādīja, ka NVD nosūtījis Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai (CFLA) iebildumus saistībā ar lēmumu, kurā par neatbilstoši veiktiem atzīti maksājumi 586 000 eiro jeb 5,78% no e-veselības projektā ieguldītā finansējuma.

Vienlaikus Finanšu ministrijas (FM) pārstāve informēja, ka 31.martā ministrijai Eiropas Komisijā (EK) jāiesniedz vērtējums par e-veselības Eiropas Savienības (ES) fonda līdzekļu izmantošanu, un, kaut arī viņa norādīja, ka ES finansējumu problēmas nebūšot, patlaban izskatās, ka ziņojumā nāksies norādīt, ka 586 000 eiro ir neatbilstoši veikti maksājumi.

Tikmēr VM parlamentārais sekretārs Jānis Trupovnieks norādīja, ka līdz 31.martam neko nedarīt un zaudēt finansējumu gandrīz 600 000 eiro apmērā esot bezatbildīgi.

Komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš (ZZS) norādīja, ka visu iesaistīto ministriju pārstāvjiem nepieciešams izveidot darba grupu, jo patlaban izskatoties, ka ministrijas un to padotās iestādes cita ar citu nesadarbojas.

Komisija nākamnedēļ, 21.martā, uzklausīs ministriju valsts sekretāru paskaidrojumus par projekta virzību.

Latvijā un pasaulē