Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līgumus par e-veselības lietošanu noslēguši teju 36% ģimenes ārstu

Līgumi par Vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas jeb e-veselības lietošanu līdz šim noslēgti ar 35,8% jeb 472 ģimenes ārstu praksēm, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) interaktīvā karte par e-veselības lietotāju skaitu.

Rīgas reģionā noslēgti 97 līgumi par e-veselības lietošanu, Jelgavas novadā - 27 līgumi, Liepājas novadā - 31, Daugavpils novadā - 23, Dobeles novadā - 16, bet Jēkabpils un Valmieras novados - katrā pa 13 līgumiem.

Līgumi par e-veselības sistēmas lietošanu kopumā noslēgti ar 682 ārstu speciālistu praksēm, 561 aptieku, visām slimnīcām un desmit ambulatorajām iestādēm.

Salīdzinoši augusta vidū līgumi par e-veselības lietošanu bija noslēgti ar 28,7% jeb 378 ģimenes ārstu praksēm, 618 ārstu speciālistu praksēm, 540 aptiekām, 54 slimnīcām un desmit ambulatorajām iestādēm.

Kā norāda NVD, interaktīvajā kartē attēlotas visas ārstniecības iestādes, kuru mediķiem jau ir pieejama e-veselības sistēma. Kartē attēlotas arī aptiekas, kurās iespējams iegādāties medikamentus, izmantojot ārstu izrakstītās e-receptes.

Kā ziņots, ģimenes ārsti ar VM panākuši vienošanos, ka līdz šī gada 31.decembrim e-veselības sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām vēl būs brīvprātīga, līdz ar to kartē attēloto iestāžu skaits pakāpeniski pieaugs, aptverot aizvien plašāku teritoriju un lielāku iestāžu skaitu. No nākamā gada 1.janvāra e-veselības sistēmas lietošana būs obligāta.

Vienlaikus NVD atgādina, ka ārstniecības iestādēs un aptiekās, kuras sākušas e-veselības sistēmas lietošanu, ir izvietotas apaļas atpazīšanas uzlīmes ar uzrakstu "šeit lieto e-veselību".

Latvijā un pasaulē