Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LU notiks starptautiska gastroenteroloģijas konference

Šodien Latvijas Universitātē (LU) notiks starptautiska zinātniskā konference, kurā piedalīsies gastroenterologi un endoskopijas speciālisti no Vācijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Kā aģentūru LETA informēja LU Medicīnas fakultātes sabiedrisko attiecību vadītāja Evija Ansonska, šī konference ir daļa no projekta "Post-ERCP Pancreatitis Prevention by Stent Insertion" (PEPSI) un to organizē LU un Minhenes Tehniskās universitāte (MTU).

Konferences mērķis ir iepazīstināt ar PEPSI pētījumu par pēcendoskopiskās retrogrādās holangiogrāfijas pankreatīta profilaksi ar stenta implantāciju. Konferences dalībnieki būs Latvijas un Baltijas valstu ārsti, rezidenti, jaunie zinātnieki un studenti.

Universitātes un medicīnas iestādes no Baltijas un Vācijas ar Baltijas Vācijas Augstskolu biroja atbalstu ir apvienojušās, lai attīstītu starptautisko medicīnas jomas zinātnieku un pētnieku sadarbību un pieredzes apmaiņu endoskopiskās diagnostikas un pētniecības jomā. Projektā iegūtie rezultāti tiks izmantoti pacientu ārstēšanā, klīnisko vadlīniju izstrādei un diagnostiku lēmumu pieņemšanā.

Projekta organizatori un īstenotāji ir Medicīnas fakultātes internās medicīnas klīniskā bāze Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, MTU "Klinikum Retchts der Isar" un Internās medicīnas klīnikas Gastroenteroloģijas un endoskopijas klīnika. Projektā piedalās arī tādas universitātes un medicīnas iestādes kā Tartu Universitātes Medicīnas fakultāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Viļņas Universitātes Santarišķu klīniskā slimnīca, Tallinas Austrumu centrālā slimnīca, Lietuvas Veselības zinātņu universitāte, Kauņas Klīniskā universitātes slimnīca un Arhangeļskas 1.pilsētas neatliekamās palīdzības slimnīca.

Latvijā un pasaulē