Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Minimālā mēneša darba alga šogad būs 320 eiro

Minimālā mēneša darba alga šogad ir 320 eiro (225 lati), tādējādi tā, salīdzinot ar pērno gadu, pieaugusi par 35,57 eiro (25 latiem).

Minimālā stundas tarifa likme šogad ir 1,933 eiro (1,359 lati), izņemot pusaudžus un cilvēkus, kuri pakļauti īpašam riskam, - viņiem šī likme ir 2,209 eiro (1,554 lati), jo saskaņā ar Darba likumu viņiem ir atļauts strādāt tikai septiņas stundas dienā un 35 stundas nedēļā.

Labklājības ministrija atgādina, ka minimālā darba alga ir pati zemākā mēneša atlīdzība, kuru darbinieks regulāri saņem par paveikto darbu, strādājot pilnu darba dienu - astoņas stundas dienā 40 stundas nedēļā. Valdība to nosaka, lai aizsargātu darbinieku grupu ar zemāko kvalifikācijas līmeni un darba ražīgumu.

Tikmēr minimālā stundas tarifa likme ir aprēķināmais rādītājs, to aprēķina, dalot minimālo mēneša darba algu ar vidējo darba stundu skaitu mēnesī.

Normāla darba laika strādājošajiem 2014.gada vidējais darba stundu skaits mēnesī ir 165,58 stundas, bet saīsinātā darba laika gadījumā - 144,83 darba stundas.

Latvijā un pasaulē