Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ministri Jauno gadu sagaidīs Latvijā

Lielākā daļa ministru Jauno gadu sagaidīs ģimenes vai draugu lokā Latvijā.

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC) Vecgada vakarā, kā parasti, būšot mājās Rīgā kopā ar ģimeni. Kā pastāstīja ministrs, tradicionāli svētku galdā tiekot likta zoss vai pīle ar štovētiem kāpostiem un ceptiem kartupeļiem.

Arī veselības ministrs Ivars Eglītis (TP) svētku vakarā būs kopā ar ģimeni savās Kuldīgas mājās. Eglīša ģimenē esot ierasts katram iegrāmatot savus plānus gan privātajā, gan profesionālajā dzīvē un, galvenais, tos censties izpildīt. Veselības ministrs esot stingri nolēmis nākamgad piedalīties pasaules mediķu maratonā, kas notiks Bavārijā.

Savukārt bijušais veselības ministrs un tagadējais aizsardzības ministrs Vinets Veldre (TP) Vecgada vakarā došoties uz savām vecvecāku mājām Siguldā, kur jaunajā gadā ieies kopā ar saviem tuvākajiem cilvēkiem.

Jau Jaungada pirmajās dienās aizsardzības ministrs būšot savā darba kabinetā, kur iepazīšoties ar dokumentiem, lai pirmajās simts darba dienās nebūtu jākuļas kā pa salmiem, bet varētu uzreiz sākt pildīt svarīgākos darbus. Kā nekā labi jāsagatavojas arī sarunai ar premjeru Ivaru Godmani (LPP/LC), kurš jau decembra pēdējās dienās pie sevis Brīvības bulvārī pa vienam sāka aicināt ministrus, lai runātu par pildāmajiem uzdevumiem.

Tikpat čakls, izrādās, ir arī iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP), jo arī viņš pa brīvdienām nolēmis iepazīties ar Iekšlietu ministrijas dokumentu kaudzēm.

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (TB/LNNK) nedosies ne uz Ēģipti, ne Apvienotajiem Arābu Emirātiem, bet gan kopā ar draugiem brauks sagaidīt Jauno gadu Latgalē. Kā teica ministrs, līdz šim vēl nekad neesot šo svētku sajūtu izbaudījis Zilo ezeru zemē.

Zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS) gadu mijā jau tradicionāli būs Liepājā, Rožu laukumā. Roze ir liepājnieks un šajos skaistajos gada svētkos parasti kopā ar ģimeni dodas uz savu dzimto pusi pie mātes.

Bērnu un ģimenes lietu ministrs liepājnieks Ainars Baštiks (LPP/LC) pastāstīja, ka ik gadu veco gadu pavadot un jauno gadu sagaidot draugu lokā ārpus Rīgas. No ministra pieciem bērniem kopā ar vecākiem būšot tikai jaunākie, jo vecākajām atvasēm esot ieplānotas pašiem savas svētku programmas.

Labklājības ministre Iveta Purne (ZZS) vēl neesot izlēmusi, vai svētku vakarā būs mājās Rīgā, vai pie savas labākās draudzenes, bet kultūras ministre Helēna Demakova (TP) atsūtīja ziņu, ka Jauno gadu sagaidīšot Latvijā klusi, privāti.

Sabiedrības integrācijas lietu ministrs Oskars Kastēns (LPP/LC) pastāstīja, ka ģimenes tradīcija esot Ziemassvētku svinēšana mājās, bet par Jaunā gada svinībām ģimene izlemjot pēdējā brīdī. Arī šis gads nebūšot izņēmums.

Latvijā un pasaulē