Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ministri pārrunās trūcīgo atbalsta iespējas pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas

Labklājības ministram Uldim Augulim (ZZS) šodien plkst.11 plānota tikšanās ar ekonomikas ministru un Latvijas Pašvaldību savienības vadītāju, lai pārrunātu iespējamo atbalsta nodrošināšanu trūcīgajiem iedzīvotājiem pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijā.

No šā gada 1.aprīļa līdz 2017.gada decembrim pašvaldībām plānots piešķirt mērķdotācijas dzīvokļa pabalstu izmaksas nodrošināšanai saistībā ar elektroenerģijas tirgus atvēršanu. Valsts piešķirtais finansējums palīdzēšot trūcīgiem un maznodrošinātiem cilvēkiem norēķināties par mājokli.

Sākotnēji bija plānots, ka mērķdotācijas būs 15% apmērā no pašvaldības faktiski izlietotajiem līdzekļiem dzīvokļa pabalsta izmaksu nodrošināšanai. Tomēr premjerministre Laimdota Straujuma (V) 11.februārī žurnālistiem pavēstīja, ka tās varētu būt arī 20% apmērā.

Straujuma gan atzina, ka jautājums par kompensācijām vēl arvien ir dienaskārtībā. Kad būs panākta vienošanās ar LPS, "varēs teikt, ka šis jautājums būs noņemts no dienaskārtības", noteica valdības vadītāja.

Dzīvokļa pabalsts noteikts kā viens no diviem obligāti izmaksājamiem pašvaldību pabalstiem, lai nodrošinātu mājokļa pieejamību. 2012.gadā šo pabalstu saņēma 185 146 cilvēki. Vidējais pabalsta apmērs 2013.gadā bija aptuveni 47,37 eiro mēnesī.

Kā ziņots, Saeima ir pieņēmusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu no 2014.gada 1.aprīļa.

Latvijā un pasaulē