Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nedrīkstēs smēķēt uz daudzdzīvokļu māju lodžijām un balkoniem 3

29. novembrī stājās spēkā  grozījumi likumā, kas paredz stingrākus smēķēšanas ierobežojumus.

Likumā par tabakas izstrādājumu realizāciju, reklāmu un lietošanu cilvēka tiesības uz tīru un labvēlīgu, ar tabakas dūmiem nepiesārņotu gaisu un tiesības nepaaugstināt smēķēšanas izraisītu slimību risku ir prioritāras salīdzinājumā ar smēķētāju interesēm smēķēt.

Kā aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā, turpmāk citas personas klātbūtnē nedrīkstēs smēķēt nevienā vietā, ja persona pret to iebildīs. Tā, piemēram, smēķēt nevarēs uz daudzdzīvokļu māju lodžijām un balkoniem, ja kāds no mājas iedzīvotājiem pret to pamatoti iebildīs. Turpmāk smēķēt būs aizliegts ne vien izglītības un ārstniecības iestādēs, bet arī šo iestāžu lietošanā esošajās telpās.

Likumā mainīta arī smēķēšanas definīcija, iekļaujot tajā arī elektronisko smēķēšanas ierīču lietošanu. Līdz ar to turpmāk elektroniskās smēķēšanas ierīces nevarēs smēķēt visur tur, kur jau šobrīd ir aizliegts smēķēt tabakas izstrādājumus.

Savukārt no nākamā gada 1.janvāra spēkā stāsies arī jauni tirdzniecības ierobežojumi, piemēram, tabakas izstrādājumus nevarēs tirgot valsts un pašvaldību iestāžu telpās. Šis ierobežojums gan neattieksies uz Nacionālos bruņoto spēku un ieslodzījuma vietām, kurās ievietoti pilngadīgie ieslodzītie. Tabakas izstrādājumus nevarēs tirgot sociālās aprūpes iestādēs, izglītības iestāžu dienesta viesnīcās un šo iestāžu lietošanā esošajās teritorijās. Precizēts, ka tabakas izstrādājumu nevarēs tirgot ne vien ārstniecības un izglītības iestādēs, bet arī šo iestāžu lietošanā esošajās teritorijās. Tāpat turpmāk tabakas izstrādājumus nevarēs pārdot ar interneta starpniecību.

Lai uzlabotu tabakas izstrādājumu pārdošanas kontroli, turpmāk ikvienam tabakas izstrādājumu un augu smēķēšanas produktu pircējam vecumā līdz 25 gadiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments neatkarīgi no tā, vai mazumtirgotājs to ir pieprasījis.

Komentāri 3

seb bankai un autostacijai

ieteiktu aizvākt tālāk no bankomāta atkritumu urnu, no kuras bieži vien nāk nenodzēstas cigaretes dūmi, kā arī autostacijas teritoriju kontrolēt , jo tur visi velk dūmus griezdamies !!!

pirms 4 gadiem, 2014.12.01 09:31

Negribu dūmus

Ko līdz jauni noteikumi, kad vecos neviens nevar vai pareizāk negrib ne ievērot, ne pakontrolēt. Šeit es domāju dzelzceļa stacijas teritorijas un autobusu pieturas (Aizkraukles autoosta- ir gan pašvaldības policists, gan policijas darbinieki, bet visi velk dūmu pat neaizdomājoties, jo neviens taču neievēro likumu - ne pīpmaņi, ne nepīpētāji neaizrāda, ne arī kontrolējošās iestādes, jo tur paši ir pīpmaņi un uzskata to par normu.

pirms 4 gadiem, 2014.12.01 10:08

es

Man nebūtu tik lieli iebildumi ja smēķē uz balkona, bet ja to dara kāpņu telpā-šos pīpmaņus gan vajadzētu administratīvi sodīt!

pirms 4 gadiem, 2014.12.08 11:39

Latvijā un pasaulē