Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Negaisa dēļ elektroapgāde traucēta aptuveni 15 000 AS "Sadales tīkls" klientiem

Negaisa skartajos Latvijas austrumos elektroapgāde traucēta jau aptuveni 15 000 AS "Sadales tīkls" klientiem - spēcīgā vēja un zibens ietekmē lauzti koki, elektrolīniju balsti, kas krītot pārrauj elektrolīniju vadus.

Kā aģentūru LETA informēja uzņēmumā, elektrotīklu dispečeri, operatīvo izbraukumu brigāžu elektromontieri un reģionu tehniskā virziena personāls strādā pastiprinātā režīmā, maksimāli novēršot pērkona negaisu izraisītos bojājumus zemsprieguma 0,4 kilovolti un vidējā sprieguma 20 kilovoltu gaisvadu elektrolīnijās.

Elektroapgāde nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ traucēta Dagdas, Rēzeknes, Krāslavas, Riebiņu, Preiļu, Aglonas, Daugavpils, Vārkavas un Viļānu novadā.

"Sadales tīkls" aicina būt īpaši uzmanīgiem elektroiekārtu tuvumā un ievērot elektroierīču drošas lietošanas noteikumus - netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību.

Iedzīvotājiem konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā - negaisa laikā uz elektrolīnijas nogāzies koks, pārrauti elektrolīnijas vadi vai zibens bojāti balsti -nekavējoties ziņot, zvanot "Sadales tīkla" klientu servisa bojājumu pieteikšanas dienestam pa tālruni 80200404.

Latvijā un pasaulē