Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NMPD vadītāja Villere savu lēmumu atstāt amatu saista ar nepietiekami ātro progresu dienestā

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Sarmīte Villere izlēmusi pamest dienesta direktores amatu, jo progress NMPD neesot noticis pietiekami strauji, aģentūrai LETA norādīja pati Villere.

No amata aizejošā NMPD vadītāja skaidroja, ka šāda lēmuma iemesls esot dziļi personisks - viņa vēloties doties jaunos izaicinājumos. "Neatliekamajā medicīnā esmu izdarījusi visu, sākot no brigādes ārsta līdz dienesta direktorei, laiks iet uz priekšu," sacīja Villere.

Vienlaikus gan viņa neslēpa, ka strādāt pie esošās veselības aprūpes sistēmas ir ļoti grūti.

Uz jautājumu, vai pametusi amatu nesaskaņu ar veselības ministri Andu Čakšu dēļ, NMPD vadītāja atbildēja, ka tās gluži neesot nesaskaņas, bet viņa gribētu, lai dienests attīstās straujāk. Stājoties amatā, Villere esot definējusi gada laikā paveicamos uzdevumus, taču viss negājis uz priekšu iecerētajā ātrumā.

Kā ziņots, NMPD direktore Villere uzteikusi darba tiesiskās attiecības. Viņas pēdējā darba diena dienestā būs 25.augusts, aģentūru LETA informēja NMPD pārstāve Inga Vītola.

Čakša aģentūrai LETA atklāja, ka par Villeres vēlmi pamest amatu viņa uzzinājusi pirms divām nedēļām. Ministrei neesot zināms nekāds "specifisks" iemesls, kāpēc Villere amatu vēlas pamest. "Mēs izrunājām esošo situāciju, un viņa šo lēmumu bija pieņēmusi. Ja cilvēks lēmumu ir pieņēmis, viņu pēc tam ir grūti pārliecināt," skaidroja Čakša.

Uz jautājumu, kā viņa vērtē Villeres darbu līdz šim, Čakša sacīja, ka līdz šim NMPD direktore aktīvi darbojusies un salīdzinoši labi tikusi galā ar saviem pienākumiem.

Savukārt Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders norādīja, ka ministrija saņēmusi Villeres darba tiesisko attiecību uzteikumu. Vienošanās par darba tiesību pārtraukšanu notikusi pēc abpusējas vienošanās, pamatojoties uz Villeres iesniegumu.

Patlaban VM nav skaidrs, kādā veidā tiks meklēts jauns NMPD direktors, taču klasiski to darot divos veidos - rīkojot amata konkursu vai pārceļot kādu citu ierēdni ar atbilstošu kompetenci.

Villere NMPD direktores amatā strādā no pagājušā gada 5.februāra. Pirms direktores amata ieņemšanas viņa bija NMPD direktora pienākumu izpildītāja un Katastrofu medicīnas centra vadītāja.

Kā liecina informācija NMPD mājaslapā, Villere ir ārste-pediatre un sertificēta, apmācīttiesīga neatliekamās medicīnas ārste, kuras darbs gandrīz 30 gadus ir saistīts ar pirmsslimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu un organizēšanu.

Latvijā un pasaulē