Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nometnē veicinās jauniešu interesi par putniem

Kandavā no 7.jūlija līdz 13.jūlijam notiks nometne "Gribu būt ornitologs", kuras mērķis ir veicināt jauniešu interesi par Latvijas putniem, aģentūru LETA informēja projekta vadītāja Daiga Brakmane.

Nometne tiek rīkota, lai pilnveidotu jauniešu zināšanas par Latvijā sastopamajām putnu sugām un mūsdienīgām pētniecības metodēm. Jaunieši arī mācīsies sadarboties ar dažāda vecuma putnu izpētes entuziastiem un profesionāļiem.

Nometnes laikā dalībnieki mācīsies atpazīt tuvākajā apkārtnē dzīvojošos putnus, dosies dienas un nakts ekspedīcijās, kuru laikā ķers un gredzenos putnus kopā ar ornitologu Oskaru Keišu un citiem dabas pētniekiem. Putnu dziesmu apgūšana un ierakstīšana notiks kopā ar ornitologu Edmundu Račinski.

Kopā ar ekspertiem jaunieši pētīs pūču atrijas, gatavos putnu būrīšus un tos izvietos dabā, kā arī pavadīs laiku ar vienaudžiem un pieaugušajiem, kurus aizrauj putnu pasaule.

Nedēļu ilgās nometnes laikā nodarbības un ekskursijas vadīs vairāk nekā desmit ornitologi un dabas pētnieki. Noslēgumā ir paredzēta Ģimenes diena, kuras laikā viesiem būs iespēja iepazīties ar nodarbību laikā veikto, kā arī pašiem uzzināt jaunas lietas putnu jomā.

Nometnē aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 10 līdz 16 gadiem, kurus interesē putni. Lai piedalītos nometnē, ir jāsagatavo pieteikums, kurā jāapraksta līdzšinējā pieredze ar putniem, motivācija, kāpēc vēlas piedalīties nometnē, un ko vēlētos tās laikā apgūt.

Pieteikumus var iesniegt līdz 9.jūnijam.

Latvijā un pasaulē