Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ogres dzīvokļu tirgū vērojams mērens cenu pieaugums

Ogres dzīvokļu tirgū 2017.gada pirmajā pusgadā vērojama stabila aktivitāte. Nepietiekama piedāvājuma dēļ tirgū vērojams mērens cenu pieaugums, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" jaunākajā tirgus pārskatā.

Vidējas platības sērijveida dzīvokļa cena Ogrē ir vidēji no 500 eiro līdz 700 eiro par kvadrātmetru. Kvalitatīvi izremontētu dzīvokļu cenas ir no 650 eiro līdz 800 eiro par kvadrātmetru, bet neremontētu dzīvokļu cena ir 450 eiro līdz 600 eiro par kvadrātmetru.

Jaunajos projektos Ogrē dzīvokļu cenas ir no 700 eiro līdz 1200 eiro par kvadrātmetru. Darījumi ir notikuši par cenu robežās no 700 eiro līdz 900 eiro par kvadrātmetru. "Latio" informē, ka dzīvokļu piedāvājums jaunajos projektos ir salīdzinoši neliels, jo Ogrē ir tikai daži jaunie dzīvokļu projekti un renovētās ēkas.

Individuālo dzīvojamo māju piedāvājums Ogrē ir pietiekams, norāda "Latio". Vērojams, ka pēdējos mēnešos mājokļu tirgus ir aktivizējies un arī cenas ir kāpušas. Pārsvarā tiek tirgotas agrāk celtas dzīvojamās mājas ar vidējo platību no 100 līdz 150 kvadrātmetriem, un cenu no 40 000 eiro līdz 80 0000 eiro, atkarībā no ēku tehniskā stāvokļa.

Renovētas vienģimenes dzīvojamās mājas ar vidējo platību no 130 līdz 200 kvadrātmetriem, kas ir labā tehniskā stāvoklī, tiek piedāvātas par 80 000 eiro līdz 120 000 eiro. Interese par dārgām un lielas platības mājām ir zema, informē "Latio". Tirgū tiek piedāvātas arī pastāvīgai dzīvošanai pielāgotas un rekonstruētas ēkas pilsētas mazdārziņu un vasarnīcu teritorijās. Šādas mājas tiek piedāvātas par cenām, sākot no 30 000 eiro līdz pat 70 000 eiro.

Aktivitāte privātās apbūves zemes tirgū Ogrē ir zema. Cena par 1200 līdz 1500 kvadrātmetrus lielu zemes gabalu svārstās no septiņiem eiro līdz 20 eiro par kvadrātmetru.

Lauku īpašumu tirgū Ogres reģionā aktivitāte ir zema, teikts pārskatā. Darījumi notiek pārsvarā ar pagājušā gadsimta sākumā būvētām dzīvojamām mājām bez ērtībām un ar nelielu piemājas zemes platību no diviem līdz 10 hektāriem.

Savukārt lauksaimniecības platību tirgū Ogres apkārtnē pieprasītākie ir zemesgabali virs 10 hektāriem. Vidējās cenas ir robežās no 1200 eiro līdz 2800 eiro par hektāru.

Latvijā un pasaulē