Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par "Latvijas piena" investoru kļūst Vācijas koncerns "Fude + Serrahn Milchprodukte"

Par piena pārstrādes uzņēmuma "Latvijas piens" investoru kļuvis Vācijas koncerns "Fude + Serrahn Milchprodukte", iegādājoties 75,1% daļu no līdzšinējā vairākuma akcionāra - kooperatīva "Latraps", aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Rita Voronkova.

Pēc darījuma "Latvijas piena" 75,1% daļu pieder "Fude + Serrahn Milchprodukte" meitas uzņēmumam "Eximo Agro-Marketing", 14,5% - "Latraps", 8,5% - piensaimnieku kooperatīvajai sabiedrībai "Dzēse", 1,9% - lauksaimnieku kooperatīvajai sabiedrībai VAKS.

Darījuma summu un investīciju apmērus uzņēmums patlaban neatklāj.

Kā informē Voronkova, "Fude + Serrahn Milchprodukte" sagatavojis investīciju plānu "Latvijas piena” attīstībai. Tā realizāciju veiks koncerna pārtikas vairumtirdzniecības uzņēmums Baltijā "Eximo Agro-Marketing" un tiks uzsākta jau šogad.

No šodienas uzņēmumā darbu sāk stratēģisko investoru pārstāvoša valde, kurā darbojas trīs cilvēki - valdes priekšsēdētājs, "Eximo Agro-Marketing" ilggadīgais vadītājs Baltijas valstīs Jānis Vaivods, "Eximo Agro-Marketing” Vācijas uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Cipulis un "Fude + Serrahn Milchprodukte GmbH&Co" īpašnieks Andreass Zerāns.

"Latvijas piens" kļūst par pirmo "Fude + Serrahn Milchprodukte" pārstrādes uzņēmumu ārpus Vācijas.

"Latvijas piens" jaunais valdes priekšsēdētājs Jānis Vaivods informē, ka pirmais solis investīciju plāna realizēšanā jau esot veikts - "Latvijas pienam” vairs nav finansiālu saistību par saņemto valsts galvojumu.

"Investīciju mērķis ir dubultot ražošanas apjomu "Latvijas pienā", attīstot siera un industriālo produktu ražošanu, vienlaikus optimizējot un stabilizējot uzņēmumu," uzsver Vaivods, norādot, ka mērķtiecīgu investīciju piesaisti sekmēja arī uzņēmuma līdzšinējās vadības ieinteresētība un līdzdalība investīciju piesaistē.

"Latraps" ģenerāldirektors Edgars Ruža skaidro, ka, viņa pārstāvētajam uzņēmumam 2014.gadā iesaistoties "Latvijas pienā" ar viena miljona eiro investīcijām, mērķis bijis piesaistīt investoru. ""Latraps" specializācija ir graudkopība un tā mērķis nebija iesaistīšanās piena nozarē, bet gan atbalsts piena nozarei grūtā brīdī, kas pārdzīvo krīzes situāciju, kas saistīta gan ar Krievijas embargo, gan Eiropas piena ražošanas kvotu sistēmas atcelšanu, gan globālo piena produktu pārprodukciju. Tās ir nepietiekamas investīcijas, lai nodrošinātu jauna uzņēmuma tālāku attīstību, tāpēc "Latraps", kļūstot par vadošo dalībnieku, uzsvēra nepieciešamību piesaistīt investoru ar kompetenci piena nozarē un starptautiskā tirgus pieredzi, kas ir sekmīgi realizēts," sacīja Ruža.

Viņš uzskata, ka spēcīga un pieredzējuša Vācijas piena pārstrādes koncerna ienākšana Latvijas tirgū un stratēģiskā investora piesaiste "Latvijas pienam" ir attīstības garants uzņēmumam un reizē sniegs ilgtermiņa sadarbības iespējas piena ražotājiem.

"Latvijas piena" līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Anita Skudra pauž, ka investori ir novērtējuši "Latvijas piena" potenciālu, pieņemot lēmumu koncerna pirmās investīcijas ārpus Vācijas realizēt Latvijā. Investīciju piesaiste došot jaunas iespējas uzņēmumam, īpaši jaunu pārdošanas kanālu veidošanā, izmantojot investora - koncerna un "Eximo" tirdzniecības kanālus Vācijā un pasaulē. "Man ir gandarījums, jo "Latvijas Piens" sekmīgu potenciālu uzrādīja visgrūtākajos apstākļos - saglabājot darba vietas spēja pārfokusēties no industriālo produktu ražošanas uz produktu ar augstāku pievienoto vērtību, siera, ražošanu, attīstīt eksportu uz Skandināvijas valstīm un meklēt citus jaunus tirgus laikā, kad nozarē sākās dziļa krīze un mainījās vadošie akcionāri pēc kooperatīva "Trikāta" maksātnespējas izsludināšanas," sacīja Skudra.

"Fude + Serrahn Milchprodukte" dibināts 2001.gadā, tajā ietilpst deviņi piena pārstrādes uzņēmumi Vācijā, kas ražo industriālos piena produktus, kā arī sviestu, sieru un jogurtu. Koncerna gada apgrozījums ir 740 miljoni eiro un tirdzniecības apjoms 800 000 tonnu gadā, informēja Voronkova

Koncernā ietilpstošais pārtikas vairumtirgotājs "Eximo Agro-Marketing" darbu Baltijas valstīs uzsāka 2004.gadā. Kopš tā laika attīstīta darbība un gūta pieredze sadarbībā ar Latvijas piena nozares uzņēmumiem.

"Latvijas piens" ir Latvijas lauksaimnieku veidots uzņēmums, kas darbu sāka 2012.gada nogalē. No 2014. gada uzņēmums fokusējies un attīstījis siera ražošanu.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, "Latvijas piens" 2015.gadā strauji samazinājās apgrozījums un pieauga zaudējumi. 2015.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 11,8 miljoni eiro salīdzinājumā ar 28,3 miljoniem 2014.gadā. Savukārt zaudējumi no 1,2 miljoniem 2014.gadā pieauga līdz 2,4 miljoniem 2015.gadā. Finanšu dati par pagājušo gadu pagaidām nav pieejami.


Latvijā un pasaulē