Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārvietojamie fotoradari uz Latvijas ceļiem parādīsies pavasarī

Valsts policijas rīcībā esošie četri pārvietojamie fotoradari savu darbu uz Latvijas ceļiem atsāks pavasarī, aģentūru LETA informēja VP preses pārstāve Sintija Virse. Paredzēts, ka līdz tam tiks pabeigta esošo datu bāzu un programmatūras pielāgošana jaunajām likuma prasībām.

2013.gada 26.decembrī stājās spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā. Izmaiņas paredz, ka turpmāk transportlīdzekļa īpašniekam, ja tas nav vadījis transportlīdzekli fotoradara fiksēta pārkāpuma brīdī, ir tiesības lēmumu par administratīvā soda piemērošanu apstrīdēt augstākā iestādē.

Grozījumi Ceļu satiksmes likumā tika izstrādāti, ņemot vērā Satversmes tiesas spriedumu, ar kuru par Satversmei neatbilstošu tika atzīta likuma norma, kas liedza transportlīdzekļa īpašniekam fotoradara fiksētos sodus pārsūdzēt.

Tāpat likuma grozījumi nosaka pārrobežu informācijas apmaiņu par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem Eiropas Savienības dalībvalstu starpā.

Visi līdz šim piemērotie sodi par pārkāpumiem, kas fiksēti ar fotoradariem, ir spēkā un ir likumīgi, jo minētais Satversmes tiesas spriedums par neatbilstošu atzina tikai normu par sodu pārsūdzēšanu, norāda VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

VP norāda, ka minētās izmaiņas Ceļu satiksmes likumā sakārto vairumu līdz šim neatrisinātu jautājumu, tomēr tas prasa VP īpašumā esošo fotoradaru programmnodrošinājuma un informācijas apstrādes pielāgošanu jaunajām prasībām. Tiklīdz šīs izmaiņas tiks veiktas, VP pārvietojamie fotoradari atgriezīsies uz Latvijas ceļiem.

Latvijā un pasaulē