Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldības varēs aktīvāk iesaistīties meliorācijas sistēmu ekspluatācijā

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Meliorācijas likumā, kas paredz pašvaldībām ļaut aktīvāk iesaistīties nozīmīgu koplietošanas meliorācijas sistēmu ekspluatācijā.

Kā iepriekš norādīja Zemkopības ministrijā, līdz šim no visām reģistrētajām meliorācijas sistēmām aptuveni 30% bija koplietošanas sistēmas. Lai gan ir dažādi finanšu atbalsta veidi, šo sistēmu uzturēšana vai renovācija nenotiek laikus, jo zemes īpašnieki bieži nespēj vienoties par kopīgiem pasākumiem. Līdz ar to vairākas pašvaldības rosinājušas risināt problēmu, jo daļa koplietošanas meliorācijas sistēmu ir cieši saistītas ar pašvaldību īpašumā pārņemtajām hidrotehniskajām būvēm - polderu sūkņu stacijām, aizsargdambjiem vai novadgrāvjiem.

Līdz ar to definēts jauns meliorācijas sistēmas statusa veids - pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēma, proti, tā ir sistēma, kas būtiski ietekmē ūdens režīmu pašvaldības teritorijas plānojumā noteiktajās apbūves teritorijās, infrastruktūras objektos - ielās, ceļos, ūdenssaimniecības objektos, pašvaldības polderos. Attiecīgi pašvaldības nozīmes meliorācijas sistēmas būvniecību, ekspluatāciju un uzturēšanu organizē pašvaldība.

Likuma izmaiņas paredz, ka pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas būvniecību, ekspluatāciju un uzturēšanu nodrošina attiecīgās zemes īpašnieki vai tiesiskie valdītāji. Pašvaldība var piedalīties pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas būvniecībā, ekspluatācijā un uzturēšanā.

Kārtību, kādā pašvaldība piedalās pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas būvniecībā, ekspluatācijā un uzturēšanā, kā arī kārtību, kādā pašvaldība piedalās pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas būvniecības, ekspluatācijas un uzturēšanas izmaksu segšanā, noteikts Ministru kabinets.

Likums nosaka tiesības amatpersonām meliorācijas sistēmu inventarizēšanas nolūkā tām piekļūt neatkarīgi no sistēmu piederības.

Paredzēts, ka likums stāsies spēkā 2015.gada 1.janvārī.

Latvijā un pasaulē