Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvesti Jānis Pāvils II un Jānis XXIII iecelti svēto kārtā

Mūžībā aizgājušie pāvesti Jānis Pāvils II un Jānis XXIII svētdien iecelti svēto kārtā.Svinīgo ceremoniju, ko Svētā Pētera laukumā vadīja pāvests Francisks, klātienē vēroja aptuveni 800 000 cilvēku, paziņojis Vatikāns.

Jānis Pāvils II un Jānis XXIII ir divi no mūsdienu katolicisma ietekmīgākajām figūrām, un viņu vienlaicīga iecelšana svēto kārtā tiek vērtēta kā mēģinājums samierināt konservatīvos un liberālos spēkus katoļu baznīcā.

Vēsturiskajā notikumā klāt bija arī Benedikts XVI, kurš lielā vecuma dēļ 2013.gada 28.februārī atkāpās no pāvesta amata, kļūstot par pirmo Romas katoļu baznīcas galvu sešu gadsimtu garumā, kurš no augstā amata atkāpjas, nevis paliek tajā līdz mūža galam.

Komentētāji šo svētdienu jau nodēvējuši par "četru pāvestu dienu" Vatikānā.

Daudziem ticīgajiem, kas bija ieradušies Svētā Pētera laukumā, rokās bija Jāņa Pāvila II dzimtenes Polijas karogi un viens no plakātiem vēstīja: "Divi pāvesti svētie debesīs, divi Svētā Pētera laukumā".

Tūkstošiem cilvēku sekoja līdzi ceremonijai arī videoekrānos, kas uzstādīti vairākās vietās Romā.

Latvijā un pasaulē