Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pensionāri gatavojas plašiem protestiem pret valdību 11

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) 13.martā gatavojas protesta akcijām visā Latvijā, iebilstot pret valdības lēmumiem, kuri pasliktina Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeni.

Galvenais LPF pikets 13.martā notiks pie Saeimas ēkas, Jēkaba ielā 11, no plkst.8.30 līdz 10, lai atgādinātu Saeimas deputātiem par viņu pienākumu nodrošināt Latvijas iedzīvotājiem cilvēka cienīgus dzīves apstākļus.

Vienlaikus LPF aicinājusi pensionārus 13.martā organizēt atbalsta pasākumus visā Latvijā pie pašvaldību ēkām. "Daudziem atbraukt uz Rīgu ir pārāk dārgi, jo nauda jākrāj elektrībai līdz rudenim. Pēc tam varbūt būs jāpāriet pie svecītēm," aģentūrai LETA sacīja pensionāru priekšstāvis Andris Siliņš.

"Visi pēdējā laikā pieņemtie likumdošanas akti būtiski pasliktina pensionāru dzīves līmeni. Elektroenerģijas tirgus atvēršana, augošais nekustamā īpašuma nodoklis, nesaprotami lēmumi par komunālo pakalpojumu, piemēram, atkritumu izvešanas apmaksu, cenu celšanās pēc eiro ieviešanas - tā ir vesela buķete jautājumu," skaidroja Siliņš.

LPF vadītājs norādīja, ka pensionāri ir noskaņoti radikālām darbībām, kas galvenokārt izpaudīšoties gaidāmajās vēlēšanās, taču viņš piebilda, ka "šodien ir pietiekami daudz pat ekstrēmu piedāvājumu un izteikumu par Latvijas Maidanu. Ne tikai pensionāri, bet arī daudz jaunāki cilvēki ir noraizējušies par to, kas notiks."

Pensionāru federācijas dome kategoriski pieprasa pārtraukt elektroenerģijas un gāzes tirgus atvēršanu, jo uzskata, ka neko citu kā cenu celšanos tas nedos. "Ja tā ir Eiropas Savienības (ES) prasība, tad ir pienācis laiks ES paskaidrot, kas mēs esam. Mums nav desmit reizes lielākas algas, kādas ir Eiropā, lai varētu maksāt tikpat, cik pārējās Eiropas valstis," uzsvēra Siliņš.

LPF nosūtījusi vēstules arī ES augstākajām amatpersonām, tajā skaitā ES Padomes priekšsēdētājam Hermanam van Rompejam, lai informētu par situāciju Latvijā.

Komentāri 11

Gunta Leona

Paši valdību uztaisīja, paši tagad protestēs. Tas ir vienīgais, ko viņi māk, vēl piebilstot - Dievs tā lēmis. Izrēķināt, ka ne tikai valdībā saņem algā mēnesī tik, cik pensija ir gadā, viņi jau neprot...

pirms 4 gadiem, 2014.02.28 18:44

jojo

...tikai bez dziesmām! paskat , kā Maidānā- tur gan dziesmas nedzirdējās !

pirms 4 gadiem, 2014.02.28 20:12

ruksis

Šitie nelieši, barveža Siliņa mudināti, grib atņemt maizi bērniem.

pirms 4 gadiem, 2014.03.01 00:31

padomā par to.....

Tagad par Latviju .
Sabiedriskajā sfērā latvieši (latviešvalodīgie) tiek DISKRIMINĒTI un nav iespējams pilnvērtīgi un netraucēti lietot valsts valodu ikdienas situācijās. Ja pavēro - krievvalodīgie * - iepērkoties lielveikalā ar kasieri runā krieviski - pat tad ja kasiere ir latviete. Ieejot aptiekā un pērkot medikamentus - šie krievvalodīgie kā saziņas valodu lieto krievu valodu . Sabiedriskajā transportā pērkot biļeti krievvalodīgie runā krieviski, pat tad ja šoferis ir latvietis. Tātad krievi stingri turās pie saviem PRINCIPIEM, un DIVVALODĪBU saprot kā vienvirziena procesu, kurā latviešiem it kā jāzin abas valodas, bet krievi mierīgi iztiek ar savu `vispasaules saziņas valodu`.

pirms 4 gadiem, 2014.03.01 08:49

klau...

un kāds sakars ar pensionāriem?

pirms 4 gadiem, 2014.03.01 11:45

dky

Bet, kā ar ANGĻU valodu kas arī ir otra valsts valoda? Varbūt tu to nezini vai izliecies,padomā par to.........

pirms 4 gadiem, 2014.03.01 15:18

senā

....penši, tak dodaties no Rīgas prom, uz laukiem, kur zemes pietiek, gaisa pietiek, viss ir lētāk, ko jūs tur tā pamuļķa Siliča - SC samācīta, grabiniet kastroļus! Riebjas klausīties..... Padomājiet, kā dzīvoja mūsu vecāki, senči!
Vai atkal gribat zem krieva zābaka nonākt???

pirms 4 gadiem, 2014.03.01 15:31

zirnis

Pensionāri protestē pret valdības lēmumiem,kuri pasliktina Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeni,nevis tikai pensionāru dzīves līmeni.Atbalstu.Dziedāt gan nevajadzētu.

pirms 4 gadiem, 2014.03.01 19:28

Domājiet labāk par Latviju!

Kā atšķirt kārtīgu Latvijas pilsoni no fašista?
Ļoti vienkārši - fašists Kirova parku par Vērmanīti sauc un Sarkanarmijas ielu par Bruņinieku ielu. Kad Krievija šeit atjaunos Tautas varu, fašisti pēc šī principa ātri tiks atsijāti un smagi sodīti.
Berlīne 1936 = Soči 2014...................

pirms 4 gadiem, 2014.03.02 15:10

nika

vajag visiem atbalstit so protestu!!!lal valdiba redz ka tauta vel ir dziva!!!!!!

pirms 4 gadiem, 2014.03.02 18:59

Latvijā un pasaulē