Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pusotrs miljons vēlētāju saņems paziņojumu par savu iecirkni Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) šonedēļ sākusi paziņojumu izsūtīšanu vēlētājiem par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Ar paziņojumiem pusotru miljonu vēlētāju informēs par EP vēlēšanu dienu, vēlēšanu iecirkni, kurā jābalso, kārtas numuru iecirkņa vēlētāju sarakstā, iecirkņu darba laiku un papildu balsošanas iespējām, aģentūru LETA informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Paziņojumi tiks nosūtīti visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuriem ir spēkā esoša dzīvesvietas deklarācija kādā no Latvijas pašvaldībām. Pavisam paredzēts izsūtīt 1 445 275 vēstules. Paziņojumu drukāšana sākās 12.martā, bet to izsūtīšanu plānots pabeigt līdz sestdienai, 15.martam. Līdz ar to vēlētāji savās pastkastītēs paziņojumus var gaidīt nākamnedēļ.

Tie vēlētāji, kuri kādu iemeslu dēļ tuvāko divu nedēļu laikā paziņojumus nesaņems, ir aicināti noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni tiešsaistē PMLP mājaslapā "www.pmlp.gov.lv" vai zvanīt pa CVK uzziņu tālruni 67049999.

EP vēlēšanās visās ES dalībvalstīs vēlētāju uzskaitei lieto Vēlētāju reģistru, kas nozīmē, ka katrs balsstiesīgais pilsonis ir iekļauts noteikta iecirkņa vēlētāju sarakstā, kurā jābalso vēlēšanās. Citā iecirknī balsot nevar. Līdz ar to vēlētāja pienākums, gatavojoties vēlēšanām, ir ne tikai iepazīties ar vēlēšanām pieteiktajiem kandidātu sarakstiem un priekšvēlēšanu programmām, bet arī noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni un laikus to mainīt, ja nepieciešams.

Balsstiesīgie Latvijas pilsoņi EP vēlēšanām ir reģistrēti tā iecirkņa vēlētāju sarakstā, kas atbilda viņu reģistrētajai dzīvesvietai 90 dienas pirms vēlēšanu dienas jeb šā gada 23.februārī.

Ja sākotnēji piešķirtais vēlēšanu iecirknis nav balsošanai ērts, līdz 29.aprīlim to var nomainīt uz jebkuru citu iecirkni Latvijā. Iecirkņa maiņu iespējams pieteikt tiešsaistē, izmantojot PMLP iecirkņa noskaidrošanas un maiņas e-pakalpojumu vai klātienē, iesniedzot pieteikumu jebkuras pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.

EP vēlēšanas Latvijā notiks šā gada 24.maijā, sestdienā. Vēlēšanu iecirkņi balsošanai būs atvērti no plkst.7 līdz plkst.20. Iepriekšējā balsošana notiks trīs dienas pirms vēlēšanām - 21., 22. un 23.maijā dažas stundas dienā. Balsošanas dokuments EP vēlēšanās ir pase vai personas apliecība (eID).

Latvijas pilsoņi, kuri dzīvo ārvalstīs, EP vēlēšanās var piedalīties, balsojot pa pastu. Pasta balsošanai iespējams pieteikties līdz 12.aprīlim pārstāvniecībās ārvalstīs, līdz 24.aprīlim - pasta balsošanas iecirknī Rīgā, līdz 27.aprīlim - tiešsaistē PMLP mājaslapā. Savukārt citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri dzīvo Latvijā un vēlas balsot par Latvijas EP deputātu kandidātiem, līdz 24.aprīlim jāreģistrējas vēlēšanām Latvijas CVK.

Latvijā un pasaulē