Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rietumkrasta ebreju kolonijas vēlas pasludināt par neatkarīgu valsti

Ultrareliģiozo ebreju kopiena ir gatava Jordānas upes rietumkrasta ebreju kolonistu apmetnes pasludināt par neatkarīgu valsti, ja Izraēlas valdība izšķirsies par apmetņu zemju atdošanu palestīniešiem un sāks nojaukt kolonistu mājas.

Kolonisti ar nepatiku uzņēmuši ziņu, ka Palestīnas valsts izveidošanas jautājumam veltītajā Anapolisas konferencē ASV panākta vienošanās, ka Izraēla ir gatava aiziet no okupētajām Rietumkrasta teritorijām, lai noslēgtu miera līgumu ar palestīniešiem.

Rietumkrasta kolonistu organizācija "Tautas un valsts vispasaules glābšanas štābs" gatavojas uzsākt kampaņu, lai izvēlētos jaunās ebreju valsts karogu un himnu.

Vienlaikus ar citu iniciatīvu nākusi klajā rabīnu grupa, kuras vadībā ir Jūdejas un Samarijas rabīnu padomes priekšsēdētājs Dova Liors. Viņi aicina jauniesaucamos ebrejus iesaukšanas punktos parakstīt deklarāciju, ka viņi pakļausies pilnīgi visām pavēlēm aizsargāt Izraēlu, vienīgi nepiedalīsies kolonistu piespiedu izlikšanā no viņu mājām okupēto teritoriju apmetnēs. Tā kā šobrīd visai liels ir jauniesaucamo skaits, kas izvairās no iesaukšanas armijā, jo nevēlas piedalīties kolonistu izlikšanas operācijās, ar šādu aicinājumu rabīni vēlas dienestu armijā padarīt viņiem pieņemamāku.

Latvijā un pasaulē