Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas domē atklās izstādi "Sibīrijas bērni"

Šodien plkst.12 Rīgas domes otrā stāva vestibilā tiks atklāta tematiskā izstāde "Sibīrijas bērni", aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā. Izstādē būs redzamas 16 planšetes ar informāciju par 1941.gada 14.jūnija izsūtījumu, Sibīrijas bērnu atmiņu fragmentiem, bērnības fotogrāfijām un unikālām fotogrāfijām no izsūtījuma vietām Sibīrijā.

"Ar katru gadu pieaug interese par Sibīrijas bērnu likteņstāstiem, taču paliek arvien mazāk to cilvēku, kuri varētu pastāstīt savas atmiņas par šo traģisko Latvijas vēstures posmu. Svarīgi ir neļaut aizmirst faktus par 1941.gada izsūtīšanām. Tās vēl ir maz pētītas, un grūti aptverams ir fakts, ka tās pastarpināti vai tieši ietekmējušas gandrīz katra Latvijas iedzīvotāja dzīvi. Izsūtīšanas neattiecas tikai uz latviešiem un Latviju, tās skāra visas Latvijas teritorijā dzīvojošās tautas - latviešus, ebrejus, poļus, krievus un daudzas citas tautas," uzsver kinorežisore, nodibinājuma "Fonds Sibīrijas bērni" vadītāja Dzintra Geka.

Fotogrāfijas ir lakoniskas un tiešas, tās liek aizdomāties par cilvēka rīcību, cilvēcību, par neizdzēšamo Latvijas vēstures traģēdiju. Ar izstādē apskatāmajām fotogrāfijām un atmiņu fragmentiem izstādes veidotāji vēlas uzrunāt jaunāko paaudzi, kura mūsdienās visātrāk un precīzāk uztver tieši vizuālo informāciju.

Šā gada 14.jūnijā apritēja 73 gadi kopš 1941.gada 14.jūnija deportācijām, kā rezultātā cieta 15 425 Latvijas iedzīvotāji, tostarp 3751 bērns vecumā līdz 16 gadiem. Nodibinājums "Fonds Sibīrijas bērni" katru gadu 14.jūnijā organizē piemiņas pasākumus. Šogad Melngalvju namā notika grāmatas "Sibīrijas bērni" krievu valodā atvēršana un ceļojošās izstādes atklāšana. Tagad šī ceļojošā izstāde, kas iekārtota Rīgas domes telpās, būs pieejama plašākai auditorijai.

Izstādi atklās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC). Tā būs pieejama līdz 6.septembrim.

Latvijā un pasaulē