Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimā turpinās diskusiju par tabakas tirdzniecības ierobežošanu

Saeimas sociālo un darba lietu komisija šodien pirms otrā lasījuma vērtēs priekšlikumu grozījumiem likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu".

Kā ziņots, 8.maijā Saeimā darba grupas diskusijā par priekšlikumiem tabakas tirdzniecības vietu ierobežošanai Latvijas Tirgotāju asociācija un Latvijas Degvielas tirgotāju asociācija esot paudušas atbalstu grozīt minēto likumu, lai iestrādātu tajā skaidru norādi par iedzīvotāju tiesībām atrasties no tabakas dūmiem brīvā vidē.

Par minēto aģentūru LETA informēja Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidenta padomniece Liene Cipule. Viņa norādīja, ka pie šī nosacījuma LĀB būtu gatava neuzstāt uz tabakas tirgošanas papildu ierobežošanu, tostarp kioskos un degvielas uzpildes stacijās.

Pret minētās normas nepieciešamību neesot iebilduši arī citi darba grupas dalībnieki, tomēr vienlaikus netika slēptas bažas par to, ka vienoties par veiksmīgu un korektu redakciju priekšlikumam nebūs viegli.

"Darba grupas sēde varētu kļūt par pagrieziena punktu un tabakas industrijas aizsardzības prioritātes paradigmas maiņu par labu sabiedrības veselībai," norādīja Cipule.

LĀB solīja līdz šodienas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdei izstrādāt priekšlikumus normas redakcijai.

Latvijā un pasaulē