Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas komisija otrajā lasījumā atbalsta likumprojektu jaunu psihoaktīvo vielu vispārējam aizliegumam

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien izskatīšanai otrajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas nosaka jaunu psihoaktīvo vielu definīciju, kā arī paredz aizliegt ražot, izplatīt, pārvadāt, eksportēt un visādā citādā veidā laist apritē vai reklamēt šīs vielas.

Likumprojektā būs noteikts, ka jaunas psihoaktīvās vielas ir dabiskas vai sintētiskas vielas, kas līdzīgas narkotiskām un psihotropām vielām, bet nav par tādām atzītas, bet var radīt veselībai līdzvērtīgus draudus kā narkotiskās un psihotropās vielas, un to apriti nenosaka citi normatīvie akti. Tāpat definīcijā paredzēts noteikt, ka tās ir vielas, par kurām Slimību profilakses un kontroles centrs sācis izvērtējumu pirms to iekļaušanas kādā no kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru sarakstiem.

Likumprojektā iekļauta jauna nodaļa par jaunām psihoaktīvajām vielām, kurā paredzēts aizliegums tās audzēt, ražot, izgatavot, importēt, eksportēt, izplatīt, reklamēt, pārvadāt, glabāt, nodot par atlīdzību vai bez tās, iegādāties vai lietot, kā arī sūtīt cauri Latvijas teritorijai.

Savukārt gadījumos, kad šīs vielas nepieciešamas medicīniskiem un veterinārmedicīniskiem zinātniskiem mērķiem vai apmācībām, Zāļu valsts aģentūras atļauju jaunu psihoaktīvo vielu apritei. Šādu atļauju izsniegšanas un anulēšanas kārtību, kā arī prasības to saņemšanai noteiks valdība.

Atbalstu šādiem likuma grozījumiem komisijas sēdē pauda Veselības ministrija, Iekšlietu ministrija, kā arī Latvijas Ārstu biedrība.

Komisija šodien pabeidza izskatīt visus priekšlikumus izmaiņām likumā par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību pirms otrā lasījuma. Par šo likumprojektu vēl būs jālemj parlamentam otrajā un trešajā lasījumā.


Latvijā un pasaulē