Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk izmaksāt platībmaksājumus

Lauku atbalsta dienests sācis izmaksāt Vienotā platības maksājuma avansu 70% apmērā no kopējās provizoriskās maksājuma likmes — 61 eiro/ha, līdz ar to šobrīd lauksaimnieki saņem 42,7 eiro par hektāru.

Šis bija pirmais gads, kad pieteikšanās platību maksājumu saņemšanai notika elektroniski. Tas ļāva novērst iespējamās kļūdas jau pieteikšanās sākumā, izvairīties no san­kcijām lauksaimniekiem. Avansa izmaksu skaits paātrināts, un oktobrī to saņems ap 70% LAD klientu. Dienests konstatējis dažus interesantus faktus: vidējais pieteikuma iesniedzēju vecums ir 56 gadi.  Vecākajam pieteicējam šogad ir 96, jaunākajam — 18 gadu. Lielākā vienā iesniegumā pieteiktā platība juridiskai personai ir 5620,23 ha, fiziskai personai — 600,13 ha.

Latvijā un pasaulē