Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk nojaukt robežpunktus


Gatavojoties pēc divām nedēļām pievienoties Šengenas zonai, Slovēnija jau sākusi nojaukt kontrolpunktus uz Itālijas robežas.

Buldozeri jau nogrāvuši četras no piecām robežsargu mājiņām Sežanas robežpunktā pie Itālijas pilsētas Triestes.

Līdzīga aina paveras Vrtojbas robežpunktā starp Nova Goricu Slovēnijā un Gorīciju Itālijā, kur dažu stundu laikā nograutas gandrīz visas mājiņas, atstājot tikai vienu kabīni līdz 21. decembrim.

21. decembrī tiks atvērtas Čehijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Maltas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Ungārijas robežas, šīm valstīm pievienojoties Šengenas zonas 15 pašreizējām valstīm.

Sauszemes un jūras robežkontroles starp pašreizējām 15 Šengenas zonas valstīm un deviņām jaunajām valstīm tiks izbeigtas pusnaktī starp 20. decembri un 21. decembri, bet pārbaudes lidostās turpināsies līdz nākamā gada martam.

Tomēr robežu atvēršana uz Eiropu Slovēniju padarīs par Šengenas zonas jauno austrumu robežu, kas prasīs pastiprinātu kontroli uz Slovēnijas un Horvātijas robežas, kur līdz šim robežkontrole nav stingri piemērota.

Gar Slovēnijas un Horvātijas 670 kilometrus garo robežu slēgti ceļi, nojaukti gājēju tiltiņi un uzstādīti drošības žogi.

Latvijā un pasaulē