Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas konkurss vidusskolēniem ''Gada jaunais autovadītājs''

Sācies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotais konkurss vidusskolēniem ''Gada jaunais autovadītājs'', aģentūrai LETA pavēstīja CSDD pārstāvis Rolands Rumba.

Viņš atzīmēja, ka satiksmes negadījumu skaita ziņā joprojām viena no bīstamākajām grupām ir nesen autovadītāja tiesības ieguvušie jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Ceļu satiksmē pārgalvība, vieglprātība un sabiedrības pieņemto normu ignorēšana nereti noved pie traģiska iznākuma.

Lai nodrošinātu pakāpenisku un pēctecīgu satiksmes drošības jautājumu apguvi, CSDD organizē izglītojošus pasākumus bērniem un jauniešiem dažādās vecuma grupās - ''Jauno satiksmes dalībnieku forums'', ''Gribu būt mobils'' un citus. Konkurss vidusskolēniem ''Gada jaunais autovadītājs'' tiek organizēts kopš 2010.gada.

''Šogad nolēmām nedaudz mainīt konkursa formātu, jo iepriekš šī izglītojošā akcija galvenokārt sasniedza tos jauniešus, kuri jau interesējas par mašīnām un satiksmi. Taču jāņem vērā, ka jau tuvākajā laikā par autovadītājiem kļūs arī tie viņu vienaudži, kurus šobrīd šie jautājumi neinteresē. Tādēļ tagad ikvienam ir iespēja izcīnīt balvu nevis tikai sev, bet visai savai klasei, tādējādi būtiskākās lietas par satiksmes drošību iemācot lielākai sabiedrības daļai, lai satiksme uz Latvijas ceļiem kļūtu vēl kaut nedaudz drošāka,'' informēja CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

Patlaban konkursā sākusies dalībnieku reģistrācija. Pirmajā kārtā dalībniekiem jāpilda tests ar 15 jautājumiem konkursa interneta vietnē ''gadaautovaditajs.lv''. 30 labāko rezultātu īpašnieki balvā iegūs satiksmes drošības praktiskās apmācības visai klasei - pavasarī uz skolām dosies instruktoru komanda ar frontālās sadursmes stendu un alkohola reibumu imitējošajām brillēm. Ikvienam dalībniekam būs iespēja drošos apstākļos pārliecināties par drošības jostu lietošanas nepieciešamību, kā arī apreibinošo vielu negatīvo ietekmi uz cilvēka reakcijas un koordinācijas spējām.

''Lai klase kvalificētos praktiskajām nodarbībām, konkursā jāpiedalās un uz teorētiskās kārtas jautājumiem jāatbild vismaz trim tās pārstāvjiem. Vērtēts tiks klases labākais rezultāts,'' piebilda CSDD.

Konkurss ''Gada jaunais autovadītājs'' tiek finansēts no sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja kontā.

Latvijā un pasaulē