Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāks pieņemt ģimenes ārstu pieteikumus prakšu attīstības atbalsta saņemšanai

No 25. februāra līdz 24.aprīlim Veselības ministrija (VM) aicina ģimenes ārstus pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstam ģimenes ārstu prakšu attīstībai, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.


Centrālā finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) izsludinātajā pirmajā projektu iesniegumu atlases apakškārtā paredzēts sniegt atbalstu individuālo ģimenes ārsta prakšu un ģimenes ārstu sadarbības prakšu attīstībai.Šajā projektu konkursā pieejamais attiecināmais finansējums ir 3,7 miljoni eiro. Lai veicinātu ģimenes ārstu prakšu attīstību un uzlabotu pacientiem veselības aprūpes pieejamību, ģimenes ārstu prakses varēs piesaistīt ES finansējumu līdz 10 000 eiro uz vienu praksi.

ES fondu atbalsts tiks sniegts gan individuālo ģimenes ārstu prakšu attīstībai, gan praksēm, kuras noslēgušas sadarbības līgumu. Individuālā ģimenes ārstu prakse, kas turpinās darbu tāpat kā līdz šim, savai attīstībai varēs piesaistīt finansējumu no ES struktūrfondiem līdz 8000 eiro vai līdz 10 0000 eiro gadījumā, ja konkrētai praksei ir vairākas pakalpojuma sniegšanas vietas.Savukārt prakses, kas noslēgušas sadarbības līgumu, katra varēs piesaistīt savai attīstībai līdz 10 000 eiro. 

Tās var būt divas līdz piecas ģimenes ārstu prakses, kas atradīsies vienā vai dažādās adresēs līdz piecu kilometru attālumā viena no otras. Šādās praksēs būs pieejams plašāks veselības aprūpes pakalpojumu klāsts, piemēram, vismaz viens no tādiem speciālistiem kā pediatrs, fizioterapeits, vecmāte un ginekologs. Lai nodrošinātu labāku veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību pacientiem tiks nodrošināts garāks darba laiks - sadarbības prakšu kopējais darba laiks darba dienās būs vismaz 11 stundas.

Strapcāne informēja, ka ar ES struktūrfondu atbalstu plānots atbalstīt vismaz 535 ģimenes ārstu prakšu attīstību, lai uzlabotu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru. Ģimenes ārstiem tiek dota iespēja iegādāties gan medicīniskās tehnoloģijas, gan mēbeles, gan saimnieciskās ierīces un aprīkojumu, kā arī informācijas tehnoloģiju aprīkojumu. Tāpat projektu ietvaros ir atbalstāma būvniecība un ar to saistītās izmaksas.

Latvijā un pasaulē