Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saldus novadā nogāzusies privāta lidmašīna; bojā gājis pilots

Saldus novada Novadnieku pagastā nogāzusies privāta lidmašīna, kuras pilots gājis bojā, svētdien vēsta LNT „Ziņas Sešos”. Pēc LNT Ziņu dienesta rīcībā esošās informācijas, nogāzusies vienvietīga lidmašīna, bojā gājis uzņēmējs, ar degvielas biznesu saistītā uzņēmuma „Draudzība” valdes priekšsēdētājs Jūlijs Kellers. Viņam bijusi pilota licence un viņš bijis ilggadējs lidošanas entuziasts.

Patlaban avārijas iemesli nav zināmi. Traģēdijas vietā strādāja policija, mediķi, kā arī Civilās aviācijas aģentūras eksperti. Notikuma vietā ieradās arī Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja direktors Ivars Gaveika.

Viņš "LNT Ziņām sešos" stāstīja, ka informācija par negadījumu saņemta plkst.15.24. Kā informēja Gaveika, pēc izlidošanas apmēram 300 metrus no lidlauka lidmašīnai tehnisku iemeslu dēļ apstājies dzinējs.

Lai veiktu izmeklēšanu, lidaparāts tiks pārvests uz Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja angāru. Tiks veiktas arī liecinieku intervijas, lai noskaidrotu iespējamos avārijas iemeslus.

Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs telefonsarunā raidījumam atzina, ka par avārijas iemesliem patlaban nav lielas skaidrības. Viņa rīcībā nebija informācijas, kādi bija laikapstākļi Saldus rajonā, taču kopumā, pēc Gorodcova teiktā, laiks bija lidojumiem derīgs.

Viņš zināja teikt, ka lidaparāts ir eksperimentālas kategorijas lidmašīna, ko Igaunijā būvējusi kāda privātpersona, no kuras to savukārt nopirka bojāgājušais. Lidaparāts aprīkots ar "Subaru" automašīnas dzinēju, lidmašīna nolidojusi166 stundas, dzinējs nostrādājis 54 stundas, propellers - 24 stundas. Pēdējā pārbaude veikta šā gada 29.jūlijā, kad aģentūra izsniegusi apliecību, ka lidmašīna ir derīga lidojumam.

Latvijā un pasaulē