Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sinoptiķi paaugstinājuši vētras brīdinājuma līmeni - vējš brāzmās var sasniegt orkāna spēku

Saskaņā ar jaunākajām meteoroloģiskajām prognozēm Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ir paaugstinājis brīdinājuma līmeni par gaidāmo vētru. Nakts otrajā pusē visstiprākās dienvidrietumu vēja brāzmas gaidāmas piekrastes rajonos - Kurzemes piekrastē, bet Vidzemes piekrastē - no rīta. Vējš brāzmās sasniegs orkāna spēku - 33 līdz 34 metrus sekundē.

Sestdien no rīta Rīgā dienvidrietumu vēja brāzmas sasniegs 20-22 metrus sekundē lielu ātrumu. Vējš pakāpeniski sāks pierimt sestdien dienas otrajā pusē.

Gatavojoties vētrai, kas Latviju sasniegs naktī uz sestdienu, iedzīvotāji ir aicināti jau laikus uzlādēt mobilos tālruņus un parūpēties par māju pagalmos un uz balkoniem novietotiem nenostiprinātiem priekšmetiem, kas vētras laikā var tikt aizpūsti prom.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus parūpēties, lai mobilais tālrunis būtu pilnībā uzlādēts, jo spēcīgo vēja brāzmu dēļ var rasties elektrības padeves pārtraukumi. Būtu vēlams arī laikus sagatavot kabatas lukturīšus.

Daudzdzīvokļu māju iemītniekiem jāpārliecinās, ka uz balkoniem neatrodas lietas, kuras vējš var aizpūst, tādējādi apdraudot garāmgājēju veselību un dzīvību. Lietas, kuras nav iespējams ienest iekštelpās, vajadzētu stingri nostiprināt. Arī privātmāju īpašniekiem jāpārliecinās, ka pagalmā vieglākās lietas ir vai nu piesietas, vai nostiprinātas tā, ka vētra nevar tās aizpūst prom. Arī automašīnu būtu vēlams nenovietot tiešā koku tuvumā, lai krītošs zars to nesabojātu.

Iedzīvotājiem, rūpējoties par savu veselību un dzīvību, vētras laikā pēc iespējas ir jāatrodas iekštelpās. Laikus jāaizver visi logi, durvis, bēniņu lūkas. Gadījumā, ja vētras laikā radušies elektrības padeves bojājumi, lai pārvietotos pa māju, jāizmanto lukturītis, bet degošas sveces nedrīkst atstāt bez uzraudzības.


Latvijā un pasaulē