Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad militārajā dienestā plānots uzņemt 710 karavīrus, no pirmās dienas tiem maksājot 850 eiro

Šogad profesionālajā militārajā dienestā plānots uzņemt 710 karavīrus, un valsts no pirmās dienas atalgojumā jaunajiem karavīram sola maksāt aptuveni 850 eiro pēc nodokļu nomaksas, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

Piemēram, 120 no jaunajiem karavīriem plānots uzņemt studijām Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, bet 330 karavīrus uzņems dienestā Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē. Pārējos plānots uzņemt Speciālo operāciju pavēlniecībā, Štāba bataljonā, Gaisa spēkos, Zemessardzē, Jūras spēkos un specializētajās vienībās.

Dienestam speciālistu amatos un specializētājās vienībās bruņotie spēki aicina kandidātus ar pirmā līmeņa augstāko izglītību informācijas tehnoloģiju jomā, ar pirmā vai otrā līmeņa augstāko izglītību telekomunikāciju jomā, ar vidējo tehnisko izglītību autotransporta jomā, autovadītājus, kā arī kandidātus ar pieredzi transporta remonta jomā.

Kandidātam, kas agrāk nav apmācīts militārajam dienestam, pēc pieņemšanas profesionālajā dienestā jāpabeidz amatam noteiktais militārās apmācības kurss.

NBS sola nodrošināt jaunajiem karavīriem arī bezmaksas medicīnisko aprūpi, bezmaksas izglītību karjeras sākšanai un turpināšanai, pilnu militāro sociālo garantiju komplektu - pabalstus, izdienas pensiju, kompensācijas. Tāpat NBS piedāvā ārvalstu komandējumus un izaugsmes iespējas.

Pieteikties profesionālajam dienestam var abu dzimumu Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 40 gadiem dienestam NBS vienībās, bet studijām Nacionālās aizsardzības akadēmijā - vecumā no 18 līdz 27 gadiem.

Pieteikties profesionālajam dienestam nevar abu dzimumu personas, kas ir sodītas par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, ir aizdomās turētās, apsūdzētās un tiesājamās. Tāpat dienestā nepieņem personas, kurām ir neatbilstošs veselības stāvoklis.

Latvijā un pasaulē