Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stājas spēkā rīkojums par kredītprocentu daļēju dzēšanu Krievijas sankciju ietekmētajiem pārtikas ražotājiem

Kredītprocentu daļējai dzēšanai var pretendēt tie pārtikas ražošanas uzņēmumi, kuru eksports uz Krieviju pārsniedz 10% un kuri tādējādi cietuši zaudējumus Krievijas ieviesto sankciju dēļ. To paredz šodien oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētie, 19.augusta valdības sēdē pieņemtie grozījumi noteikumos par valsts un Eiropas Savienības (ES) atbalsta piešķiršanu investīciju veicināšanai lauksaimniecībā.

Atbalsts kredītprocentu daļējai dzēšanai būs 15 450 000 eiro apmērā. Tas tiks izmaksāts no Zemkopības ministrijas budžetā paredzētā finansējuma Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektu un pasākumu īstenošanai 2014.gadam - 6,45 miljoni eiro, kā arī Lauku attīstības programmas 2007.-2013.gadam neizlietotā budžeta virssaistību finansējuma - 9 miljoni eiro.

Grozījumi paredz daļēju kredītprocentu kompensāciju apgrozāmo līdzekļu kredītiem piena, gaļas pārstrādes un zivju apstrādes uzņēmumiem, kā arī lauksaimniekiem.

Tāpat paredzēta kredītprocentu daļēju kompensācija par īstermiņa un ilgtermiņa kredītiem arī lielajiem piena, gaļas pārstrādes un zivju apstrādes uzņēmumiem. Šo atbalstu saņems uzņēmumi, kuri eksportēja produkciju uz Krieviju un kuri iekļauti Krievijas ekonomisko sankciju sarakstā.

Par samaksātajiem kredītprocentiem īstermiņa vai ilgtermiņa kredītiem laikā no 2013.gada 1.oktobra līdz 2014.gada 30.septembrim iesniegumi kredītprocentu daļējai dzēšanai Lauku atbalsta dienestā būs jāiesniedz no 1.oktobra līdz 20.oktobrim.

Atbalsta apmērs nebūs lielāks par aizdevuma gada procentu likmi - 4% - vai faktisko likmi, ja tā mazāka par 4%, savukārt atbalsta summa būs līdz 200 000 eiro, bet zivju apstrādei - līdz 30 000 eiro.

Kā ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi pilnīgu embargo lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem. Šajā sarakstā gan nav iekļautas šprotes, zivju un gaļas konservi, kā arī alkohols un saldējums.

Savukārt valdība 12.augustā lēma Krievijas sankciju skartajiem Latvijas uzņēmumiem piešķirt nodokļu brīvdienas, eksporta tirgu apgūšanai piešķirt papildu piecus miljonus eiro. Premjerministre Laimdota Straujuma (V) norādīja, ka zemkopības jomā tiks veiktas nepieciešamās izmaiņas, lai paplašinātu kredītu galvojumus un subsidētu kredītprocentus. Tāpat zemkopības jomā plānots vērsties Eiropas Komisijā ar aicinājumu Eiropas Savienības valstīs paaugstināt intervences cenu. ZM ir izstrādājusi ieteikumus pašvaldībām, kā sagatavot iepirkuma specifikāciju, lai reģionālie produkti tiktu izmantoti skolās un bērnudārzos.

Latvijā un pasaulē